Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Worki biodegradowalne – wytrzymałe i ekologiczne produkty.

Materiał partnera

Z roku na rok przykłada się coraz większą wagę do dbania o czystość. Jednym z rozwiązań, które pomaga środowisku i jest w duchu eko są worki kompostowalne i worki biodegradowalne. Są to wygodne akcesoria pozwalające na proste gromadzenie i składowanie śmieci oraz odpadów różnego rodzaju. Wysokiej jakości, wytrzymałe worki biodegradowalne zapewniają możliwość dbania o ekologię.

Eko worki na śmieci bardzo dobrze się sprawdzają podczas codziennego użytkowania i są świetnym rozwiązaniem dla zebranych odpadów organicznych.

Worki do segregacji śmieci i odpadów

Segregowanie odpadów obecnie jest obowiązkowe w naszym kraju. Umieszczanie opakowań do worka o odpowiedniej strukturze, wytrzymałości i wielkości stało się niemal nieodłącznym elementem codziennego życia dla wielu osób. Warto dodać, że worki na śmieci są obowiązkowym elementem zaplecza socjalnego ułatwiającym utrzymywanie czystości i segregacji odpadów. W ofercie rynkowej możemy wyróżnić worki na śmieci biodegradowalne, worki na odpady medyczne z folii LDPE, worki do segregacji śmieci i odpadów, oraz worki na śmieci biurowe i domowe.

Worki kompostowalne i biodegradowalne – dlaczego warto je wybrać?

Standardowa folia i tworzywa sztuczne, które służą do produkowania worków zazwyczaj rozkładają się przez bardzo długi czas, zanieczyszczając przy tym nasze środowisko. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zazwyczaj nie są robione na tyle solidnie, by można je było bezproblemowo eksploatować. Wobec tego warto wybierać worki ekologiczne, które są w pełni przyjazne dla środowiska naturalnego i bardzo wytrzymałe. Dzięki temu dobrej jakości worki biodegradowalne wytrzymają duże obciążenia; ich grubość jest zaprojektowana tak, aby nie sprawiały żadnych problemów oraz nie pękały za szybko. Worki kompostowalne możemy wykorzystywać do składowania standardowych śmieci domowych, przemysłowych lub organicznych. Worek kompostowalny rozłoży się w zaledwie 30 dni po wyrzuceniu.

Ekologiczne worki na śmieci są wykonywane z dodatkiem d2w, który bardzo przyspiesza rozkład materiału. Worki na śmieci bio produkuje się natomiast ze skrobi kukurydzianej, która jest w pełni naturalnym surowcem.

Worki biodegradowalne – rozmiary

Każdy klient ma inne potrzeby i wymagania, dlatego rynek obfituje w worki ekologiczne w różnych wariantach. Największe z nich charakteryzują się pojemnością 160l. Są to bardzo duże i solidne worki, które pod kątem wielkości pasują do dużej wielkości koszy, czy beczek oraz małych kontenerów. Mniejsze modele to pojemność 120l, natomiast do domowego użytku zaleca się o połowę mniejsze biodegradowalne worki na śmieci 60l lub kompaktowe 35l (są doskonałym wyborem dla osób szukających standardowych rozmiarów).

W ofercie firmy Bratek znajdziemy świetnej jakości eko worki na śmieci, które są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Klienci mogą również nabyć za przystępną cenę całe kartony lub palety; wówczas cena jednostkowa za 1 worek na śmieci jest stosunkowo niska.

Worki biodegradowalne firmy Bratek są produktami zarówno do użytku domowego, jak i przemysłowego. Znajdą zastosowanie zarówno w magazynach i fabrykach, ale także w lokalach usługowych. Ofertą może być szczególnie zainteresowana branża spożywcza, która z pewnością doceni funkcjonalne bio worki na odpady organiczne. Worki opisywanej firmy cieszą się zaufaniem wśród klientów przemysłowych i mniejszych klientów indywidualnych. Wysoka jakość produktów, konkurencyjne ceny i trwałość produktów przekonały już do siebie wielu klientów.

Przeczytaj też