Jak wybrać firany do pokoju dziecięcego?

różowy pokój dla dziewczynki

Aranżacja pokoju dziecięcego to ważne i wymagające zadanie. Rodzic powinien bowiem połączyć funkcjonalność z atrakcyjnością wnętrza, a także stworzyć takie, które będzie bezpieczne i dostosowane do potrzeb zmieniającego się malucha. Niezależnie od tego, jaki styl wybierzemy ważne jest, aby pomieszczenie dla dziecka było odpowiednio przytulne. Doskonale sprawdzą się w tej kwestii firany do pokoju dziecięcego, które dzięki atrakcyjności świetnie komponują się z charakterem wnętrza i spełniają wymagania najmłodszych domowników.

Firany do pokoju dla malucha

Zastosowanie firan do pokoju dziecięcego wnosi ze sobą wiele zalet związanych przede wszystkim z możliwością szybkiej zmiany aranżacji. Dzięki temu możemy odpowiednio sprawnie dostosować pomieszczenie do potrzeb naszej pociechy. Zasłony w innym kolorze, z nowym motywem odświeżą wnętrze, nadadzą mu odmiennego charakteru. Poza oczywistymi względami estetycznymi, firany do pokoju dla malucha pozwalają na odpowiednią ochronę dziecka przed silnym promieniowaniem słonecznym, a także stanowią barierę przed owadami, których najczęściej dzieci się boją.

Kolorowe stylizacje

Wybierając firanki dla dzieci warto wziąć pod uwagę wielość barw i wzorów. Najmłodsi uwielbiają kolorowe zestawienia. Dzięki temu pokój odznacza się od pozostałych pomieszczeń w domu i nadaje aranżacji dziecięcego stylu. Doskonałym rozwiązaniem będzie zakup firan do pokoju malucha z motywem z jego ulubionej kreskówki czy filmu. Świetnie sprawdzą się również firanki z motywami sportowymi czy takie, które będą nawiązywać do jego zainteresowań i pasji.

Odpowiednia tkanina

Wybierając tkaninę na firanki dla dziecka warto wziąć pod uwagę jego wiek i sposób, w jaki spędza czas. Świetnie sprawdzą się firany do pokoju dziecka odporne za zabrudzenia, wygniecenia i łatwe w czyszczeniu. Dla alergików idealnym rozwiązaniem będą takie, które nie będą zanadto łapać kurzu. Podobne właściwości ma bawełna. Przy młodszych dzieciach, które często się wybudzają, a także wstają wraz ze wschodem słońca, warto zdecydować się na taftę. Pozwoli ona na optymalne zaciemnienie pomieszczenia.

Idealna długość

W pokoju dziecięcym najlepiej sprawdzą się takie firanki, które długością będą dotykać parapetu. Zbyt długie mogą kusić dzieci do wspinania się po nich, a także do malowania po tkaninie. Dodatkowo dłuższe firanki w znaczny sposób ograniczają przestrzeń, która w pokoju dla dziecka jest na wagę złota. Warto również wziąć pod uwagę energię cieplną – materiał opadający na kaloryfery sprawi, że nie będę one dawały odpowiednio dużo ciepła.