Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Rolety termoizolacyjne w praktyce – opinie i doświadczenia użytkowników.

Rolety zaciemniające
fot. Barry D. pixabay.com
Materiał partnera

Odpowiednia przestrzeń do spania zapewnia prawidłowy wypoczynek. Aby porządnie się wyspać, należy zadbać o kilka najważniejszych kwestii. Jedną z nich jest dobrze przygotowane pomieszczenie. Pomocne może być wykorzystanie odpowiednich rolet, które pozwolą uzyskać odpowiedni stopień zaciemnienia. Częstym wyborem są rolety termoizolacyjne. Jakie mają właściwości i co sądzą o nich użytkownicy?

Właściwości rolet termoizolacyjnych

Aby móc porządnie się wyspać trzeba zadbać o kilka kwestii. Przede wszystkim odpowiednio przygotować miejsce. Przed odpoczynkiem dobrze jest przewietrzyć pokój i zapewnić dostęp świeżego powietrza. W miarę możliwości warto jak najczęściej spać przy otwartym oknie. Istotną kwestią jest również zaciemnienie okien. Dobrze jest ograniczyć korzystanie z urządzeń elektronicznych przed snem. Niebieskie światło, które emitują, blokuje wydzielanie melatoniny ułatwiającej zaśnięcie. Badania wykazały także, że sen w całkowitej ciemności zapewnia organizmowi szybszą i pełniejszą regenerację. Aby móc stworzyć w pokoju kompletną ciemność wystarczy zamontować odpowiednie rolety termoizolacyjne. Posiadają one aluminiową warstwę wewnętrzną, która odbija promienie słoneczne i nie pozwala przedostać im się do środka. Oprócz tego, że zapewniają totalne zaciemnienie pomieszczenia, pozwalają również uniknąć nadmiernego nagrzania. Idealnie sprawdzą się w mieszkaniach ulokowanych na wyższych piętrach i przede wszystkim na poddaszach. Co ważne – rolety mogą mieć dowolny kolor. Wewnętrzna warstwa nie jest widoczna i zachowuje swoje właściwości, nawet jeśli wykonane są z bardzo jasnej tkaniny.

Co sądzą o roletach termoizolacyjnych ich użytkownicy?

Opinie użytkowników rolet termicznych są w przeważającej liczbie pozytywne. Większość osób chwali sobie łatwość użycia oraz efekt, jaki można uzyskać po ich zastosowaniu. U sporej części osób jakość snu poprawiła się. Szybciej zasypiają, a rano budzą się bardziej wypoczęci. Użytkownicy rolet zamontowanych w miejscach mocno nasłonecznionych zauważyli także poprawę temperatury w pomieszczeniu. Pomimo bezpośrednich promieni słonecznych pomieszczenie nie nagrzewało się tak mocno jak wcześniej. Każdy z użytkowników docenił możliwość zamontowania rolety w kolorze pasującym do wnętrza, w szczególności właściciele mieszkań i domów urządzonych w jasnej aranżacji. Docenili także jakość wykonania, mocny materiał oraz możliwość wykonania rolet na wymiar, dopasowanych do wszystkich okien.

Przeczytaj też