Jak ubrać choinkę i zapakować prezent? Trendy 2015.

Klasyczna czerwień choinkowych bombek, czy może wyrazisty fiolet w połączeniu z tweedową zielenią? Jakie trendy w tym roku zapanują w naszych domach? Jak przystroimy choinkę i świąteczne prezenty? Badanie zrealizowane przez markę Dekoral w ramach projektu Kolorowa Polska, ujawnia kolorystyczne trendy na Boże Narodzenie 2015 r.

W zeszłym roku, Dekoral zapytał Polaków jakie kolory najchętniej widzą na świątecznym drzewku. Okazało się, że jesteśmy dość tradycyjni – najchętniej kupujemy czerwone bombki choinkowe a prezenty pakujemy w czerwone torebki. Jednokolorowe drzewka to jednak rzadkość. Jak Polacy łączą świąteczne kolory?

Elegancka choinka – trendy 2015

Jak Polacy przystroją w tym roku wigilijne drzewko? W modzie – już od kilku lat – są stonowane połączenia kolorystyczne. Odchodzimy od wielokolorowych bombek i nadmiaru ozdób, na rzecz minimalizmu i dobierania zaledwie kilku kolorowych akcentów, które ze sobą współgrają. Najbardziej popularne połączenie kolorów na choince to ognista czerwień wyciszona złotymi i beżowymi akcentami. Z soczystą zielenią drzewka, tworzy najbardziej klasyczny zestaw.

Jak wynika z ankiety Kolorowa Polska, taka choinka podoba się aż 46% Polaków, przy czym jej nieco większym zwolennikiem są kobiety (48% vs 35% mężczyzn). Trendem, który w tym roku zagości w wielu polskich domach jest połączenie delikatnej i żywej barwy lazurowej z mocnym amarantem. Co trzeci badany (34%) takie kolory najchętniej widziałby na swojej choince. Trzecie chętnie wybierane połączenie kolorystyczne (31% badanych) jest dość zaskakujące – to naturalna, zielona choinka z ozdobami w kolorze tweedowej zieleni i butelkowego adamaszku. Innymi słowy mówiąc – idziemy w naturalność. Takie połączenie preferują mężczyźni (34%). Co piata kobieta zaś widziałaby wigilijne drzewko, jako połączenie zieleni z fioletem.

Kolorowe prezenty Polaków

Wiemy już, jak kolorowa będzie w tym roku polska choinka. Pod nią zaś znajdą się prezenty. Jak najchętniej je pakujemy? Okazuje się, że Polacy są przede wszystkim wygodni. Z zeszłorocznych analiz* wynika, że najchętniej wkładamy prezenty w kolorowe torebki. Aż 80% z nas wybiera tą nowoczesną
i praktyczną formę opakowań. Trudno się dziwić – w czasie świątecznej gonitwy, estetyczna i barwna torebka to szybki i niewymagający przygotowań sposób na to, by prezenty wyglądały pod choinką atrakcyjnie. I tu również wygrywa czerwień. Ponad połowa z nas wybiera opakowanie w kolorze czerwono – beżowym. 29% Polaków chętnie zapakowałoby prezent w papier z amarantowymi i lazurowymi akcentami, a 16% wybierze batystowy fiolet w połączeniu z zielenią. Wszystkie preferowane przez Polaków połączenia kolorystyczne opakowań na prezenty, to zdecydowane i jednocześnie eleganckie, mocne kolory. Obok takich prezentów z pewnością nikt z nas nie przejdzie obojętnie!

*Badanie Delta Graphix 2014 r.

infografika_swiateczna