Chcą mieszkać po swojemu, oryginalnie.

Inwestycja inna niż wszystkie, nowoczesne rozwiązania i historyczny szyk – to przyciąga wiele osób, które decydują się na zakup inspirowanych loftami mieszkań New Line. Przyszli mieszkańcy to głównie przedstawiciele zawodów kreatywnych. Nowa Papiernia przedstawia ich w swoim kolejnym cyklu.

 

Nowa Papiernia rozpoczęła publikację nowego cyklu o swoich mieszkańcach. Tym razem prezentuje właścicieli budowanego od podstaw obiektu New Line. Na podstawie cyklu zatytułowanego „Twarze Nowej Papierni New Line” można stwierdzić, że oryginalne, wysokie mieszkania przyciągają osoby, które chcą mieszkać inaczej niż wszyscy. Tymczasem o oryginalną ofertę jest trudno na dzisiejszym rynku nieruchomości.

Budynek_New_Line-wnetrze1

loft-wnetrze4

Kreatywni mieszkańcy

Na mieszkania New Line decydują się osoby pracujące w zawodach kreatywnych albo o szeroko otwartym umyśle. Są projektantami, dekoratorami, coachami i przedsiębiorcami. W swoich mieszkaniach lubią wprowadzać własne rozwiązania. A co zdecydowało o wyborze lokali New Line?
• Wysokie wnętrza i otwarta przestrzeń.
• Oryginalny charakter inwestycji i ciekawe sąsiedztwo.
• Lokalizacja w historycznej dzielnicy.

Budynek_New_Line-wnetrze2

Budynek_New_Line-wnetrze3
Jeden z mieszkańców, Paweł Wilczyk, nowego lokum szukał ponad 6 miesięcy. Przejrzał wiele inwestycji we Wrocławiu, lecz żadna go nie przekonała. W marcu trafił na targi mieszkaniowe w Hali Stulecia. Tam po raz pierwszy zobaczył Nową Papiernię i budynek New Line.

Przejrzałem projekty loftów i mieszkań New Line, które są inspirowane poprzemysłowymi wnętrzami. Obie propozycje mi się podobały, lecz wolałem zamieszkać w nowym budynku i nowoczesnym mieszkaniu, dlatego wybrałem New Line. Jeszcze na targach udało mi się wypatrzeć lokal, do którego się wprowadzę. Halę Stulecia opuszczałem z uczuciem, że wreszcie znalazłem coś dla siebie.

– mówi Paweł Wilczyk.

Pawel_Wilczyk_wlasciciel_mieszkania_New_Line_1

Nowa Papiernia znajduje się w podwórzu przy ul. Kościuszki 142 na Przedmieściu Oławskim, czyli blisko wrocławskiego Rynku. Ta lokalizacja miała dla przyszłych mieszkańców mniejsze znaczenie, ale jednocześnie wszyscy znajdywali w niej wiele atutów. Budynek New Line stoi na spokojnym podwórzu i jest odcięty od hałasu ulicy. Mieszkańcy zgodnie przyznają, że Przedmieście Oławskie to znakomite położenie dla loftowego osiedla, szczególnie dla osób wrażliwych na urok otoczenia i aktywnych.

Budynek_New_Line-wnetrze3

A jak właściciele mieszkań New Line będą aranżowali wnętrza? Stawiają na poprzemysłowy charakter, jak w loftach. Zastosują choćby beton dekoracyjny, przy czym chcą, aby pomieszczenia były też przytulne. Ma w tym pomóc na przykład drewniana podłogą czy odpowiednie oświetlenie.

Wykończenie New Line jest naprawdę ciekawe. Podobają mi się elementy podkreślające surowość wnętrza, jak cegła czy beton dekoracyjny, ale własne mieszkanie ocieplę jakimiś ozdobami. Na razie mam ustalony układ pomieszczeń i szczegóły dotyczące funkcjonowania. Na opracowanie aranżacji przyjdzie czas niedługo.

mówi Magdalena Zuzela.

loft-wnetrze4 loft-wnetrze5

Twarze sąsiadów

Przed rozpoczęciem obecnego cyklu, na początku czerwca wystartował cykl „Twarze Nowej Papierni”. Zaprezentował przyszłych mieszkańców loftów tego nietypowego osiedla, a przyszli lokatorzy poznali w ten sposób swoich sąsiadów, i to zanim wprowadzili się do własnych lokali. Mieszkańcy opowiedzieli o tym, gdzie obecnie mieszkają, czym się zajmują i dlaczego wybrali lofty. W ten sposób powstał ich zbiorowy portret – różniący się w szczegółach, ale mający także wiele cech wspólnych.
Okazało się, że do Nowej Papierni trafiają osoby szukające oryginalnych mieszkań, o które bardzo trudno na dzisiejszym rynku nieruchomości, który uległ unifikacji. Właściciele loftów są indywidualistami, doceniającymi zarówno nowoczesne rozwiązania, jak i industrialny klimat XIX-wiecznej fabryki papieru. Pracują w ogólnie pojętych zawodach kreatywnych, wśród nich znajdzie się: grafik, specjalista z branży IT, adwokat czy naukowiec. O wyborze loftów Nowej Papierni decyduje oryginalna, industrialna przestrzeń, która zostanie zaaranżowana w nowoczesny sposób, a w dalszej kolejności lokalizacja. Co ciekawe, wychodzi na to, że są podobni do swoich sąsiadów z naprzeciwka, czyli z budynku New Line.

loft-wnetrze6
Sylwetki mieszkańców New Line prezentowane są na stronie internetowej i fanpage’u Nowej Papierni. Wszystkie dotychczas opublikowane „Twarze” dostępne są na stronie www.nowapapiernia.pl.