Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Zielony taras na płaskim dachu z EPDM.

sztuczna trawa na dachu
Źródło grafiki: http://www.dakrubbercentrale.be/

Zielony taras na dachu, miejsce z trawą do wypicia kawy, wszystko to brzmi jak marzenie. Marzenie, które można zrealizować. Jest to opcja, którą powinni przemyśleć wszyscy posiadacze domów z płaskim dachem. Sprawdź, jak zamienić nudny płaski dach na piękny taras ze sztuczną trawą.

Zanim przystąpisz do zamiany dachu

Taras ze sztuczną trawą to idealne rozwiązanie, by stworzyć w swoim domu oazę słonecznego spokoju. Trawiaste poszycie dodaje atrakcyjności i elegancji, ale także wprowadza miły i wiosenny nastrój do naszego humoru. Trawa prawdziwa to oczywiście prawdziwy rarytas, jednak takie rozwiązanie nie będzie możliwe w każdym przypadku.

Sztuczna trawa jednak świetnie imituje prawdziwą zieleń, a jednocześnie posiada wiele zalet, których nie uświadczymy w przypadku prawdziwej. Naturalny trawnik na dachu wymaga przede wszystkim bardzo solidnej konstrukcji. Dach taki będzie bowiem zmuszony do dużego udźwigu. Sztuczna trawa nie wymaga wysypania grubej warstwy ziemi, co znacznie zmniejsza obciążenie, a tym samym pozawala na stworzenie zielonej enklawy na mniej wytrzymałych konstrukcjach.

Zabezpieczenie dachu

Wykonanie na dachu tarasu ze sztuczną trawą, wymaga uprzedniego jego zabezpieczenia. Należy wykonać odpowiednią izolację. Do tego celu idealnie nada się membrana EPDM, która odznacza się olbrzymią wytrzymałością, odpornością na działanie czynników atmosferycznych i wysokim stopniem izolacji przed wilgocią.

Zobacz: EPDM – cennik.

To także materiał, który bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku tworzenia prawdziwego trawnika. Obok wodoszczelności, wyróżnia się on także nieprzepuszczalnością, co uniemożliwia wrastanie w membranę izolacyjną korzeni roślin.

Zalety sztucznej trawy

Sztuczna trawa idealnie układa się na izolacyjnych membranach EPDM. Jej zaletą jest olbrzymi wybór kolorów, a właściwie odcieni, czy stopni intensywności zieleni. Sztuczna murawa wygląda znakomicie, idealnie imituje prawdziwy trawnik, a jednocześnie jest wolna od wad, jakie trapią naturalną roślinność. Sztuczna trawa nie stanowi pożywki dla owadów, nie rosną na niej chwasty i jest wolna od alergenów.

To rozwiązanie, które nie wymaga czasochłonnej konserwacji. Sztuczną trawę wystarczy jedynie kilka razy do roku poddać zabiegowi szczotkowania. To proces, którego celem będzie usunięcia zbierających się zabrudzeń. Nie jest to czynność trudna, ani czasochłonna. Na murawie można ustawić dodatkowe rośliny doniczkowe. Zanim jednak zabierzemy się za aranżację naszego zielonego tarasu, sprawdźmy dokładnie możliwości architektoniczne i udźwig dachu.

Opracowano:

Systemy Dachowe – Sprzedaż Firestone EPDM i TPO – hurt i detal

Biuro i magazyn główny:
ul. Łąkowa 33
05-092 Łomianki k/Warszawy
Strona www: https://www.systemydachowe.com/
tel. 575 066 090
mail.: kontakt@systemydachowe.com

Przeczytaj też