Jak urządzić duży taras w bloku? Styl skandynawski.

Mieszkasz w bloku i posiadasz duży taras? Zastanawiasz się, jak go urządzić? Poznaj niezwykle prosty i minimalistyczny styl skandynawski i dowiedz się, jak w szybki sposób przemienić swój taras w przytulną i funkcjonalną przestrzeń.

 

Cechy charakterystyczne stylu skandynawskiego

Styl skandynawski charakteryzuje się przede wszystkim prostotą. Na próżno szukać w nim zdobień, kolorowych ornamentów czy finezyjnych kształtów. Styl północy to przede wszystkim harmonia i neutralność. Geometryczne wzory połączone z szarością i bielą tworzą z pozoru surowe wnętrze, które dzięki starannie dobranym dodatkom pozwala stworzyć niezwykle przytulną atmosferę. Skandynawska estetyka jest coraz bardziej popularna w Polsce. Nadaje się zarówno do wnętrz jak i ogrodów i tarasów, również tych w bloku. Do stworzenia zewnętrznej aranżacji potrzebne będą jedynie cztery elementy: meble ogrodowe, właściwe oświetlenie, minimalistyczne donice i dodatki.

Oceń możliwości swojego tarasu

Jedną z cech charakterystycznych stylu skandynawskiego jest przestronność wynikająca z minimalizmu. Przed przystąpieniem do zakupów mebli ogrodowych czy dodatków, zastanów się nad możliwościami adaptacyjnymi swojego tarasu. Obiektywnie oceń przestrzeń i wybierz przedmioty, których ustawienie nie zabierze zbyt dużo miejsca. Posiadając taras na parterze masz możliwość posadzenia roślin bezpośrednio w ziemi, jeżeli jednak dodatkowa przestrzeń użytkowa znajduje się na piętrze, konieczne będzie zasadzenie roślin w doniczkach.

Meble ogrodowe w stylu skandynawskim

Mieszkańcy Skandynawii cenią naturę i uwielbiają drewno, dlatego najlepiej jest wybrać meble właśnie z tego surowca. Ważne, aby były niskie i wygodne. Jednymi z najważniejszych elementów powinny być duże poduszki, które sprawią, że przestrzeń będzie jeszcze bardziej przytulna. Kierując się zasadą minimalizmu zwróć uwagę, aby Twoje meble były w stonowanych kolorach. Najlepiej sprawdzi się biel, szarość i brąz.

Doniczki ceramiczne na taras

Kluczowym elementem tarasu jest roślinność. Sklep internetowy z doniczkami ceramicznymi – Fajne Donice posiada w swojej ofercie donice do użytku zewnętrznego w prostych, geometrycznych kształtach. Są one wykonane z materiałów odpornych na czynniki zewnętrze, dzięki temu nie zniszczą się podczas mroźnej zimy. Dokonując ich wyboru, skup swoją uwagę na stonowanych kolorach – bardzo dobrze prezentują się donice w kolorze szarości bądź beżu. Minimalistyczna aranżacja w połączeniu z roślinnością stworzy prawdziwie skandynawską przestrzeń do relaksu i wypoczynku.

Oświetlenie i dodatki

Bardzo ważnym elementem tarasu w stylu skandynawskim jest oświetlenie, które tworzy niepowtarzalny nastrój. Źródła światła, podobnie jak inne elementy tarasu, powinny być oszczędne. Ciepłe, relaksujące oświetlenie zapewnią Ci lampy punktowe bądź kinkiety. Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj także popularne cottonballs, które możesz rozwiesić na pionowych, drewnianych elementach tarasu bądź ułożyć na ziemi. Aby przestrzeń była jeszcze bardziej przytulna możesz wzbogacić ją o miękkie koce, poduszki i białe, zapachowe świece.