Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Jasne wnętrze z nutą minimalizmu.

Projekt tego wnętrza to pomysł Widawscy Studio Architektury. Zaprojektowana przestrzeń znajduje się w domu modernistycznej „kostce” z lat 70-tych, który posiada dwa oddzielne mieszkania. Jedno z nich, znajdujące się na najwyższej kondygnacji postanowiła zaadoptować na własne potrzeby para młodych inwestorów.

Projektanci postawili na skandynawską prostotę sprytnie łącząc ascetyczną bryłę domu z zaprojektowanym wnętrzem. Jasna kolorystyka oraz oszczędna aranżacja pozwalają poczuć przestrzeń i dają domownikom nieodparte wrażenie komfortu. Biała kolorystyka została połączona z odcieniami szarego oraz czernią. Smaczku całości nadają ciekawe akcenty kolorystyczne, które kryją się w dodatkach.

jasne_wnetrze_-_widawscy1

jasne_wnetrze_-_widawscy2

jasne_wnetrze_-_widawscy4

jasne_wnetrze_-_widawscy5

Bardzo fajnym pomysłem na przełamanie minimalistycznego charakteru wnętrza jest użycie odnowionych przez właścicieli mebli z lat 60-tych i 70-tych oraz szewskiej maszyny do szycia Singer z końca XIX wieku, która została przeistoczona w uroczy stolik na laptopa. Czarne drzwi szafy przesuwnej pełnią rolę tablicy na której można zapisywać kredą notatki.

jasne_wnetrze_-_widawscy3

jasne_wnetrze_-_widawscy8

jasne_wnetrze_-_widawscy6

jasne_wnetrze_-_widawscy7

Stół w jadalni to połączenie nowoczesnego chromu z blatem, który został wykonany z płyty OSB.  Utrzymana w jasnej kolorystyce  jadalnia dzięki czarnym dodatkom w postaci zasłon oraz lamp  nie odbiega od ogólnej konwencji lekkiego minimalizmu.

jasne_wnetrze_-_widawscy9

jasne_wnetrze_-_widawscy10

jasne_wnetrze_-_widawscy11

Minimalistyczną sypialnię ozdabiają utrzymane w takiej samej formule dwa nowoczesne plakaty. Nie sposób też nie dostrzec budzików z purpurową tarczą, które są urokliwym akcentem w tym pomieszczeniu. Dopełnieniem całości  jest doskonale dobrana podłoga w ciepłej barwie drewna, która świetnie współgra z szarymi płytkami podłogowymi.

jasne_wnetrze_-_widawscy12

Projekt wnętrza: Widawscy Studio Architektury, www.widawscy.pl
Zdjęcia: Widawscy Studio Architektury.

Przeczytaj też