Czarno białe mieszkanie na poddaszu.

Czarno białe mieszkanie na poddaszu
Fot. Anna Laskowska

Oto niezwykle interesujące czarno białe mieszkanie na poddaszu. Przestrzeń o metrażu 100 metrów kwadratowych mieści się w bloku z lat 50-tych w Gliwicach. Jest to realizacja YACH. Klasyczny monochromatyzm został przełamany dodatkami w postaci naturalnego drewna oraz butelkowej zieleni.

Mieszkanie czarno białe

Czerń i biel to klasyczne połączenie, które zawsze prezentuje się elegancko i stylowo. Z drugiej jednak strony wymaga pomysłowego podejścia by nieco ocieplić wizerunek całej przestrzeni. W tym wypadku za wykreowanie bardziej przytulnego klimatu odpowiada drewno w postaci elementów konstrukcyjnych (jętki, belki) oraz tapicerowane meble oraz płytki w kuchni, które przyozdabia kolor butelkowej zieleni. Tak skonstruowane połączenie sprawia, że mieszkanie czarno białe to mieszanina elegancji z urokliwym klimatem.

Mieszkanie ze skosami
Fot. Anna Laskowska

Czarno białe mieszkanie ze skosami

Mieszkanie na poddaszu wiąże się ze skosami. Czy to minus? Niekoniecznie. Mieszkanie ze skosami na pewno jest trudniejsze do zaprojektowania, za to potrafi odwdzięczyć się czarującym klimatem. W wykreowaniu go z pewnością pomoże czarno biała klasyczna kolorystyka.

Mieszkanie ze skosami
Fot. Anna Laskowska

Z reguły w mieszkaniu ze skosami najtrudniejszą przestrzenią do zaprojektowania jest łazienka. Tutaj na wysokości zadania stanęła pracownia ArchiArt. W czarno białej tonacji świetnie odnalazł się beton oraz drewno. Niezwykle interesującym dodatkiem w łazience jest grafitowy grzejnik dekoracyjny „Fortuna” marki Luxrad.

Wanna i kabina prysznicowa zmieściły się bez problemu mimo tego, że jest to mieszkanie ze skosami.

Łazienka w mieszkaniu ze skosami
Fot. Anna Laskowska
Łazienka w czarno białym mieszkaniu
Fot. Anna Laskowska

Mieszkanie na poddaszu ze skosami – dodatki.

W czarno białej scenerii mieszkania na poddaszu pierwsze skrzypce grają dodatki. Zdecydowanie świetnie prezentuje się oświetlenie czyli nowoczesne żyrandole oraz dopasowane do nich kinkiety w odcieniu złota. Te modele idealnie uzupełniają się z kolorystyką zastosowaną na świeczniku, donicach oraz ozdobach umieszczonych na stoliku kawowym. Również grzejnik dekoracyjny, który znalazł swoje miejsce przedpokoju, a o którym wspominaliśmy wyżej jest świetnym dodatkiem w czarno białym mieszkaniu na poddaszu.

Czarno białe mieszkanie ze skosami
Fot. Anna Laskowska

W tak zaaranżowanym czarno białym mieszkaniu nie powinno zabraknąć kwiatów. Zielone, rozłożyste liście świetnie współgrają z butelkową zielenią, która znalazła się na tapicerkach mebli.

Sypialnia w mieszkaniu ze skosami

Monochromatyczna sypialnia to cicha przystań. Odcienie szarości goszczące w tej przestrzeni nie rozpraszają myśli. Klimat ocieplają belki z naturalnego drewna oraz naturalna roślina w złotej doniczce. Miękkie tekstylia tworzą przytulny i uroczy klimat. Skosy w sypialni nie sprawiają żadnych problemów. Wnętrze jest harmonijne. Tu z pewnością można wypocząć.

Sypialnia ze skosami
Fot. Anna Laskowska