Czerwone jak cegła… Nowoczesne mieszkanie w dawnej fabryce.

Mieszkanie w starej fabryce

Nowoczesne, minimalistyczne, utrzymane w modnych ceglastych barwach. Tak w jednym zdaniu można opisać niezwykle przemyślane mieszkanie w starej fabryce tytoniu. Tutaj industrialny klimat został ubrany w nowoczesny i elegancki krój.

Mieszkanie, które macie możliwość obejrzeć mieści się w Łodzi w XIX wiecznym budynku. Blask przywrócił mu deweloper, tworząc w dawnej fabryce tytoniu kompleks mieszkań. Zaprojektowanie tego właściciele powierzyli pracowni 3XEL

Mieszkanie w starej fabryce

Nie do końca odpowiadający układ mieszkania został delikatnie zmodyfikowany. Architekci stworzyli więcej miejsca w przedpokoju przenosząc drzwi sypialni na ścianę salonu. Za to w przedpokoju pojawił się dodatkowy regał oraz nieduże okno, które wpuszcza do środka naturalne światło.

Mieszkanie w starej fabryce
fot. Dariusz Jarząbek

Całość tej przestrzeni utrzymana jest w nasyconej „ceglanej” czerwieni, co jest pewnym nawiązaniem do historii tego miejsca. W końcu to mieszkanie mieszczące się w starej fabryce. Nie mogło więc zabraknąć industrialnych detali: oprawy lamp na suficie i elementy wykonane ze zbrojonego szkła i stali.

Salon z aneksem kuchennym
fot. Dariusz Jarząbek
fot. Dariusz Jarząbek
fot. Dariusz Jarząbek

Minimalistyczna sypialnia

W sypialni znajdziemy jedynie co niezbędne. Nie ma tutaj dużej szafy na garderobę. Zamiast tego na ścianie zamontowane są relingi. Na nich można wieszać ubrania oraz lampy, które można przesuwać w zależnie od potrzeb. Łóżko z białą metalową ramą idealnie wpisuje się w minimalistyczny, trochę industrialny charakter. Po lewej stronie łóżka znalazło się miejsce na blat roboczy – miejsce do pracy w domu.

Minimialistyczna sypialnia w starej fabryce
fot. Dariusz Jarząbek
Minimalistyczna sypialnia
fot. Dariusz Jarząbek

Po drugiej stronie lustra

Drzwi oraz ściany prowadzące do łazienki pokryto lustrem co znacznie powiększyło optycznie wnętrze. Kolorystyka łazienki to biel, szarości i intensywny granat.

fot. Dariusz Jarząbek

W łazience zastosowano chłodną paletę barw. Szarości, biel i atramentowy granat tworzą harmonijną kompozycję. Architekci zastosowali tu produkty marki Koło. Miska WC KOŁO MODO PURE wyróżnia się charakterystyczną budową w formie jednolitej bryły o gładkiej powierzchni. Taki sposób budowy został osiągnięty dzięki krytym mocowaniom miski. Podczas jej tworzenia wykorzystano technologię KOŁO Rimfree®, polegającą na usunięciu wewnętrznego kołnierza miski. Dzięki temu można szybko i dokładnie ją dezynfekować.

fot. Dariusz Jarząbek

Umieszczona obok umywalka KOŁO Twins to rozwiązanie, które świetnie wpisuje się w nowoczesny, minimalistyczny charakter wnętrza. Jej zaletą jest prosty, ponadczasowy kształt, pozbawiony zbędnych ozdobników. Wytrzymała konstrukcja pozwoli na wiele lat użytkowania w łazience.

fot. Dariusz Jarząbek

Subtelny design i lekkość formy ceramiki idealnie sprawdziła się w niewielkiej łazience i nie przytłoczyła wnętrza.