Jak uprzyjemnić czas w deszczowe dni.

Okres wiosenny i letni to czas, kiedy wolne chwile z przyjemnością spędzamy na świeżym powietrzu, to czas, kiedy regenerujemy siły. Zauważalny jest również trend powrotu do natury, potrzeba odpoczynku w pięknych okolicznościach przyrody. Wynika to z czasów w jakich żyjemy, więcej pracujemy szybciej, intensywniej, nierzadko zatracając się całkowicie w pracy. Gdy jest ciepło tempo życia jest jeszcze bardziej intensywne, bo to jedyny moment na zadbanie o ogród, na odświeżenie, wyremontowanie domu lub na wypoczynek w gronie znajomych, najbliższych. I tak niepostrzeżenie przemyka okres ciepłych, długich dni i przychodzi jesień…

 

Relaks na tarasie

Wraz ze zmianą pogody, wieczorami wracamy do domów, bo zimno, deszczowo i dni są coraz krótsze. A można byłoby spożytkować ten czas np. na tarasie dostosowanym do naszych zmiennych warunków klimatycznych i do naszych oczekiwań. Czy to w ogóle możliwe, czy można delektować się ostatnim oddechem lata lub złotej jesieni nie odczuwając przeszywającego zimna i wiatru?

Taką alternatywą są otwierane zadaszenia, popularne we Włoszech, Hiszpanii, Norwegii czy Szwecji, a coraz częściej można je spotkać także i w Polsce. To niezwykle ciekawa propozycja dla osób jak i firm usługowych poszukujących rozwiązania do przedłużenia sezonu. Bo któż nie lubi odpoczywać w zaciszu własnej przestrzeni z kubkiem gorącej herbaty lub w restauracji z przyjaciółmi, a dookoła otaczająca przyroda, dyskretnie oddzielona przeszkleniami.

Funkcjonalność otwieranych zadaszeń tarasów

Otwierane zadaszenie to składany i rozkładany dach, który dzięki zastosowaniu trójwarstwowej tkaniny, odbijającej promienie UV nie nagrzewa się. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość zamontowania wspomnianych już szklanych przeszkleń. Co ciekawe, taka konstrukcja nie wymaga żadnych pozwoleń na budowę, a system odprowadzenia wody opadowej jest wmontowany na stałe wewnątrz całej konstrukcji, dzięki czemu estetyka zadaszenia jest niezwykle elegancka.

Warto jeszcze wspomnieć o samej konstrukcji zadaszenia tarasu, bo wykonana jest ona z aluminiowych materiałów, a więc jest stabilna i mocna. Producenci otwieranych zadaszeń poszukując udogodnień/ulepszeń dla klienta, wprowadzili szereg dodatkowych korzyści, takich jak możliwość wmontowania bezpośrednio do zadaszenia zintegrowanego oświetlenia. Interesującą propozycją są również promienniki ciepła, które wydzielając promienie na podczerwień ogrzewają organizmy żywe, dając poczucie przyjemnego ciepła.

Zatem poszukując chwili wytchnienia warto jest się zastanowić nad opcją otwieranych zadaszeń, gdzie czas inaczej płynie, a odpoczynek ma inny smak; smak relaksu i dobrze spędzonego czasu wolnego.

Przyjemnego odpoczynku…