Jak urządzić jasne, przytulne wnętrze?

jasne i przytulne wnetrze

Jasne, przytulne wnętrze to rozwiązanie, które sprawdza się nie tylko w salonie, ale również w sypialni czy kuchni. Nie może zatem dziwić fakt, że jest ono marzeniem wielu osób. Jakich barw użyć, by je stworzyć? Z jakimi stylami najlepiej współgrają jasne wnętrza? Odpowiadamy.

Promienista paleta kolorystyczna

Chcąc stworzyć jasne i przytulne wnętrze jedną z najważniejszych kwestii jest odpowiedni dobór kolorów. Zastosowanie znajdują w tym przypadku ciepłe barwy, czyli wszelkiego rodzaju beże, odcienie brązu czy kolory takie jak żółty. Ważne w tym przypadku jest to, by nie bać się korzystania z szerokiej gamy kolorów, ponieważ pozwoli to nie tylko wprowadzić efekt ciepła i przytulności do pomieszczenia, ale również wydzielić jego poszczególne strefy, czy podkreślić konkretne elementy dekoracyjne. Istotne jest także to, że odpowiednio wykorzystana promienista paleta kolorystyczna poza możliwością stworzenia przytulnego wnętrza, pozwala także optycznie je powiększyć, a co za tym idzie sprawić, że będzie wydawało się bardziej przestronne.

Z jakimi stylami najlepiej współgrają jasne wnętrza?

Decydując się na jasne wnętrza we własnym domu czy mieszkaniu warto mieć świadomość, że najlepiej współgrają one z konkretnymi stylami aranżacyjnymi, czego przykładem może być styl skandynawski, hampton czy boho. W efekcie pomieszczenia urządzone są nie tylko w sposób spójny, ale również klimatyczny, tworząc wręcz niesamowity efekt.

Styl skandynawski

Najpopularniejszym obecnie stylem, który doskonale komponuje się z jasnymi wnętrzami jest styl skandynawski. Podstawą w tym przypadku jest biel, co sprawia, że pomieszczenia są jasne oraz przestronne. Styl skandynawski to również prostota i minimalizm, co sprawia, że wnętrza nie przytłaczają. Bardzo ważną kwestię pełnią w tym przypadku elementy dekoracyjne, które wykonane są z materiałów naturalnych.

Wnętrze w stylu skandynawskim
fot. unsplash.com

Styl hampton

Jasne wnętrza to element charakterystyczny także dla aranżacji w stylu hampton, który nawiązuje do letniego relaksu w nadmorskich miejscowościach. W tego typu wnętrzach wykorzystuje się jednak nie tylko jasne i ciepłe barwy, ale również naturalne materiały, czego przykładem może być drewno, wiklina, czy ratan. Doskonale sprawdza się także len, z którego wykonywane są nie tylko kanapy, czy sofy, ale również elementy dekoracyjne, np. abażur lampy. W aranżacjach w stylu hampton wszystko urządzone jest w sposób przemyślany i spójny. Wykorzystywane są proste formy, co jest ważne m.in. przy dobrze drzwi, o czym można przeczytać w artykule dostępnym pod linkiem: https://erkado.pl/blog/styl-hampton-czyli-nadmorski-relaks-jak-urzadzic-wnetrze-w-stylu-hamptons-i-jakie-drzwi-dobrac/.

wnętrze w stylu hampton
fot. unsplash.com

Styl boho

Wakacyjny luz oraz nawiązanie do natury to również elementy charakterystyczne stylu boho. W tym przypadku także doskonale sprawdzają się jasne wnętrza, które można łączyć z bardziej intensywnymi kolorami, takimi jak fiolet, czerwień, czy pomarańcz. Elementem charakterystycznym są także duże wzory, które, pozornie niepasujące do siebie, tworzą harmonijną całość. Są one stosowane nie tylko na tapetach, ale także dywanach czy narzutach.

Wnętrze w stylu boho
fot. unsplash.com

Podsumowując, należy stwierdzić, że chcąc stworzyć jasne i przytulne wnętrze należy nie tylko wybrać właściwe kolory ścian, ale zadbać również o odpowiednie elementy dekoracyjne. Ważną kwestią jest także wybór odpowiedniego stylu aranżacji, co sprawi, że pomieszczenia będą urządzone w sposób spójny.