Poznaj zalety ogrodzenia z płyt betonowych.

Jedni decydują się na gabiony, a inni drewniane lub kamienne przęsła. Niemniej jednak ogrodzenia z betonu cieszą się największą popularnością zarówno wśród przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet, a właściwie trudno znaleźć jakiekolwiek jego wady. My dziś postaramy się przytoczyć wszystkie najważniejsze atuty.

Ogrodzenie z płyt betonowych – trwałe i niezawodne

Jak wiadomo płyty betonowe charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie i ściskanie, dlatego doskonale nadają się do wykonywania dróg tymczasowych czy dojazdowych. Są jednak i takie rodzaje, które świetnie sprawdzą się do budowy trwałego i odpornego na uszkodzenia ogrodzenia. Płyty betonowe tworzą trwałą strukturę, która stanowi bardzo skuteczne odgrodzenie od pozostałych zabudowań. Z płytami betonowymi można łączyć furtki i bramy, tworząc wybraną aranżację. Przęsła z betonu są odporne na wilgoć, oczywiście trzeba po montażu zastosować odpowiedni impregnat, który zwiększy dodatkowo hydrofobową strukturę. Taki zabieg należy powtarzać co kilka lat. Niemniej jednak w porównaniu z ogrodzeniem drewnianym trwałość jest znacznie większa. Nie ma również problemu ze zniszczeniem takiego ogrodzenia przez silny wiatr, zwłaszcza, jeśli dodatkowo zastosuje się fundament. Trzeba wiedzieć, że fundament pod każde ogrodzenie powinien być wykonany poniżej trefy przemarzania, czyli na głębokości od 80 do 140 cm.

 

Płyty betonowe można wykończyć w dowolny sposób

Jedną z większych zalet ogrodzenia z betonu jest mnogość rodzajów wykończenia, które można wykorzystać. Poza surową betonową wersją, którą można przemalować na dowolny kolor, jest wiele innych metod. Przede wszystkim płytki ceramiczne, takie jak np. klinkierowe. Takie wykończenie płotu będzie pasować do klasycznie wykończonych elewacji. Bardzo często rodzaj wykończenia ogrodzenia dobiera się do podmurówki budynku. Jeśli cokół wykończony jest klinkierem, to taki sam materiał można zastosować na betonowym ogrodzeniu. Sprawdzi się również kamień, który jest uniwersalnym wyborem zarówno do tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych aranżacji. W przypadku płyt betonowych właściwie ogranicza nas tylko wyobraźnia, gdyż na ogrodzeniach fundamentowanych możemy zastosować dowolne wykończenie.

Izolacja termiczna i akustyczna

Istotne dla wielu osób jest zapewnienie sobie zacisznego zakątka wewnątrz własnego ogrodu. Zastosowanie gabionów jest niezwykle czasochłonne, dlatego lepiej zdecydować się na ogrodzenie z płyt betonowych. W tym przypadku także zyskuje się doskonałą izolację termiczną. Zatem w ogrodzie można uzyskać nieco więcej zacienionej strefy. Ponadto w sytuacji, gdy dom czy budynek firmy usytuowany jest blisko ruchliwej drogi należy zapewnić również ochronę przed nadmiernym hałasem. Tę także zagwarantuje betonowe ogrodzenie. Dźwięki dochodzące z zewnątrz będą wyraźnie przytłumione, a komfort przebywania wewnątrz budynku, a także na tarasie czy w ogrodzie będzie zdecydowanie większy.

Zwiększenie bezpieczeństwa i ochrona prywatności

Zarówno w domu, jak i w swojej firmie chcemy czuć się bezpiecznie, a takie poczucie daje nam solidnie wykonane, wysokie ogrodzenie. W przypadku betonowych przęseł mamy taką gwarancję. Dodatkowo takie ogrodzenie pozwala nam odizolować się od wścibskiego wzroku sąsiadów. Zatem ceniąc sobie prywatność, warto zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie. Co bardzo istotne wysokie ogrodzenie betonowe może stanowić również zaporę dla brudu i kurzu z ulicy, który w mniejszym stopniu będzie osiadał na elewacji.

Duże możliwości i błyskawiczny montażem

Ogrodzenie nie musi w większej części składać się z płyt betonowych. Można zdecydować się na mniejsze przęsła pomiędzy którymi znajdują się panele metalowe lub drewnopodobne. Dzięki temu estetyka ogrodzenia się zwiększa. Gęstość paneli może zapewnić efekt tylko nieco gorszy, jeśli chodzi o przesłonięcie budynku od pełnych płyt z betonu tworzących znaczną powierzchnię ogrodzenia. Istotne znaczenie ma fakt, że montaż płyt betonowych po fundamentowaniu jest wykonywany bardzo szybko, zatem w krótkim czasie można cieszyć się wybranym ogrodzeniem.

Niewątpliwie płyty betonowe mają szerokie spektrum zastosowania. W przypadku ogrodzenia sprawdzają się idealnie, zastępując konstrukcje drewniane lub metalowe.