Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Szybkie sposoby na ocieplenie zimnej podłogi w pokoju.

jasne wnętrze z białym dywanem
fot. materiały prasowe

Wielu z nas posiada w domu podłogi ceramiczne, czyli takie, które wyłożone są płytką lub kafelkami. Wybór takiej podłogi wynika przede wszystkim z jej niekwestionowanej zalet, do których należą trwałość oraz możliwość utrzymania czystości. Tego typu podłogi są bowiem łatwe w czyszczeniu, odporne na wilgoć oraz ścieranie. Jeszcze kilkanaście lat temu płytki układano zazwyczaj w kuchni lub w łazience, aktualnie stosuje się je także w salonie oraz pokojach sypialnianych. Ceramiczne podłogi kładzie się również w przypadku ogrzewania podłogowego, gdyż lepiej niż inne nawierzchnie przewodzą ciepło. Oprócz wskazanych zalet, płytki i kafelki posiadają zasadniczą wadę, którą jest zimna powierzchnia. Na szczęście już bardzo dawno temu wymyślono skuteczne rozwiązanie. Jest nim po prostu zakup dywanu lub chodnika.

Dywany do salonu i sypialni

Dywan w salonie czy sypialni to świetna alternatywa dla wykładziny dywanowej. Dywan można łatwiej utrzymać w czystości. Wykładzinę przytwierdza się do podłogi na stałe, natomiast dywan w każdej chwili można wytrzepać lub oddać do prania. Bardzo ważną cechą dywanu jest jego funkcja termoizolacyjna. Dywan chroni nas przed uczuciem zimna oraz przeziębieniami. Jest ochroną nie tylko dla naszych stóp, ale także podłogi, ponieważ chroni ja przed uszkodzeniami. Ponadto stanowi ważny element wyciszający (na przykład wycisza tupanie lub stukanie obcasami).

Poza funkcjonalnością dywany posiadają przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Sprawiają, że pomieszczenia stają się przytulne i stylowe. Wśród najbardziej popularnych dywanów wyróżnić można dywany z gęstym włosem lub z włosem krótkim.

Głównym reprezentantem współczesnych dywanów z długim runem są dywany shaggy. Te włochate dywany są wyjątkowo miękkie, puszyste i przyjemne w dotyku. Pozwalają na poczucie komfortu nie tylko podczas chodzenia lub kładzenia na nim nóg, ale również podczas leżenia i odpoczynku. W sprzedaży znaleźć można różne rodzaje dywanów shaggy, które wyodrębnia się przede wszystkim według grubości włosia.

Jeśli chodzi o dywany z krótkim runem, to polecić można na przykład dywany Heat Set Frise. Są one wykonane z wysokiej jakości przędzy polipropylenowej. Posiadają ręcznie wycinane relify, które dają efekt 3D. Ponadto są antyalergiczne i antyelektrostatyczne.

Dywany do pokoju dziecięcego

Szczególnie przyjemne dla oka są dywany dedykowane do pokoi dziecięcych. Mogą to być dywany z długim i krótkim runem. Występują w niezwykle szerokiej ofercie kolorystycznej. Można je dopasować do każdego stylu w jakim urządzono pokoik dziecka. Dostępne są dywaniki w kolorach pastelowych, kolorach intensywnych, jak i z motywami dziecięcymi (misie, serduszka, gwiazdki itd.).

Warto zaznaczyć, że dywany nie muszą mieć jedynie kształtu prostokąta. Każdej dziewczynce spodoba się dywanik w kształcie gwiazdki, a chłopcu w kształcie piłki nożnej. Tego typu dywany znaleźć można na stronie Dywanowo.pl. Co ważne, szeroka oferta sklepu daje możliwość zakupu dywanów i dywaników do wszystkich pomieszczeń w jednym sklepie i w ramach jednych kosztów przesyłki.

Przeczytaj też