Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Lato w pełni. Zadbaj o kącik wypoczynkowy kupując altanę ogrodową!

Drewniana altanka ogrodowa staje się popularnym obrazkiem w naszym otoczeniu. Spotykamy ją już nie tylko w ogródkach działkowych, ale także w przydomowej przestrzeni osiedli jednorodzinnych. Altany ogrodowe bardzo ceni się w przestrzeni publicznej, dobrą praktyką jest stawianie ich na trawnikach przy zakładach produkcyjnych, gdzie pracownicy mogą zjeść drugie śniadanie i odetchnąć świeżym powietrzem. To dobry znak dla producentów drewnianych produktów ogrodowych, lecz także dla klientów, bo wybór jest każdego roku większy.

W czym tkwi sekret popularności drewnianych altan ogrodowych?

Altanka z drewna to konstrukcja bajecznie prosta – ot, kilka belek i dwuspadowe zadaszenie, niekiedy także drewniany podest i zestaw mebli ogrodowych. Co bardziej wprawny gospodarz potrafi sam zafundować sobie altanę ogrodową. Jej magię stanowi to, że jest jednocześnie przestrzenią otwartą i zamkniętą poniekąd. Spędzając czas w altanie z drewna jesteśmy na powietrzu i korzystamy z jego uroków, jednocześnie będąc pod zadaszeniem i częściowo osłonięci od świata zewnętrznego, co daje nam poczucie intymności i pozwala prawdziwie się zrelaksować.

Altanka ogrodowa z drewna – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeśli zapadła decyzja o zakupie drewnianej altany ogrodowej, trzeba zastanowić się gdzie i jak dobrze tego dokonać. My polecamy skierować się do producentów drewnianych produktów ogrodowych, gdyż najczęściej mają oni bardzo atrakcyjne ceny – omijamy wówczas marżę dystrybutorską, jaką nakładają sklepy detaliczne i markety. Nie obawiaj się, nie musisz tracić czasu i energii na to, by osobiście odwiedzić producenta drewnianych altanek ogrodowych – dziś wszyscy oni mają katalogi internetowe, w których znajdziesz wszystkie informacje.

Pamiętaj, że altana ogrodowa z drewna to element otoczenia, który ma słuszne rozmiary. Dobrze oszacuj przestrzeń, jaką dysponujesz i zweryfikuj to z wymiarami w katalogu producenta produktów ogrodowych. Altany ogrodowe z drewna montowane są bezpośrednio u klienta z dostarczonych półproduktów, może okazać się, że w trakcie składania zwyczajnie nie ma na nią miejsca w ogrodzie!

Fot. Takie altanki drewniane, źródło: www.produktyogrodowe.pl/20-altany-ogrodowe

Drewniana altana ogrodowa – lokalizacja ma znaczenie!

Aby w pełni cieszyć się nowym nabytkiem na lato, jakim bez wątpienia jest drewniana altana ogrodowa, trzeba przemyśleć każdy szczegół. Jednym z nich jest miejsce, w którym usytuujemy altankę. Dobrze, aby było to w otoczeniu zieleni i kwiatów – wówczas będziemy mogli w pełni cieszyć się z naszego ogrodu.

Chcąc uniknąć wścibskich oczu i uszu sąsiadów lub przechodniów, drewniana altana ogrodowa musi być postawiona co najmniej kilka metrów od płotu osłonowego. Jeśli planujemy oświetlić altankę z drewna, to być może warto też pomyśleć o tym, w jaki sposób dostarczymy do niej prąd. Bliskość garażu czy piwnicy, z której będzie można poprowadzić kabel z przedłużaczem jest momentami nieoceniona. Wieczór przy lampce wina, w otoczeniu lampionów i nastrojowej muzyki to coś, co powinien sprawić sobie każdy posiadacz domku z ogrodem.

Przeczytaj też