Romantyczna i praktyczna: sypialnia na każdą okazję.

W niej wypoczywamy, w niej spędzamy romantyczne wieczory… Praktyczna, a jednocześnie romantyczna i przytulna sypialnia to gwarancja dobrego samopoczucia. Jak osiągnąć taki efekt?

Kolor to podstawa.

Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym ogromną rolę odgrywa kolor. Na nic najlepszy wybór mebli i ich doskonałe rozstawienie, jeśli kolorystyka tego pomieszczenia nie będzie sprzyjała wypoczynkowi. Zbyt krzykliwe tapety oraz zbyt intensywne kolory dekoracji ściennych mogą skutecznie zburzyć przytulny klimat tego miejsca. Jakie kolory warto zastosować? Sterylna biel jest popularnym rozwiązaniem, lecz wspaniałe efekty można osiągnąć poprzez umiejętne operowanie beżami lub takimi odcieniami, jak miodowy czy cytrynowy. Odważniejsze aranżacje mogą sięgać po żywsze barwy, np. czerwień czy róż. Umiejętnie połączone z barwami jaśniejszymi pozwalają stworzyć wnętrze, które szczególnie sprzyja ceniącym romantyczny klimat parom. Dobrze dobrany kolor to jednak nie wszystko. Ważne jest również oświetlenie sypialni. Tu jedna lampa nie wystarczy. Z jakich możliwości warto zatem skorzystać?

Jak oświetlić sypialnię?

Sypialnia jest bardzo wymagająca w kwestii oświetlenia. Główna lampa zawieszona w centralnym punkcie pod sufitem jest tu niezbędna. To ona zapewnia dobre oświetlenie całego wnętrza, jednak nie gwarantuje równomiernego rozprowadzenia światła po pokoju. Dla osób uwielbiających czytać do poduszki niezbędna staje się zatem lampka montowana nad łóżkiem, dzięki której można cieszyć się wieczorną lekturą bez konieczności męczenia wzroku. Takie lampki są też doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, którym zdarza się często wstawać w nocy. Oświetlenie sypialni to przede wszystkim lampki nocne, z których szerokim asortymentem można zapoznać się dzięki stronie lampy.pl. Można tu znaleźć zarówno kinkiety, jak i lampki stojące – idealne do ustawienia na sąsiadującej z łóżkiem szafie. Lampki takie mają też inną zaletę – nie tylko ułatwiają nocne wędrówki lub czytanie, ale pozwalają na stworzenie w tym wnętrzu ciepłej i romantycznej atmosfery. Ta przecież jest równie ważna jak funkcjonalność. Odpowiednio dobrane lampy sprawiają, że połączenie praktycznych rozwiązań z odrobiną romantyzmu przestaje być trudnym zadaniem. Jedynym ograniczeniem pozostaje tu ludzka wyobraźnia.

Kolory oraz światło to podstawa w każdej sypialni. Umiejętny dobór kolorów oraz zastosowanie zestawu lamp stojących czy ściennych to sprawdzone pomysły na piękną sypialnię. W takim wnętrzu można swobodnie operować światłem i dopasować je zarówno do potrzeb, jak i do nastoju.