Psst! Kliknij tutaj i przeczytaj o technice gotowania SLOW COOKING.

Sypialnia z miejscem do pracy – jak ją urządzić?

Domowe biuro można zaaranżować niemal w każdym pomieszczeniu, ale najlepiej nadaje się do tego sypialnia. Dlaczego? Bo to wyciszona, prywatna przestrzeń, w której można się zamknąć i w spokoju oddać pracy. A do tego sypialnię można zaprawdę łatwo przearanżować. Sprawdź, jak zaaranżować sypialnię z miejscem do pracy!

  • Nowoczesna sypialnia to chyba najlepsze miejsce w całym domu do zaaranżowania wydzielonego kącika do pracy.
  • Miejsce do pracy w sypialni najlepiej stworzyć pod oknem, aby zapewnić dopływ dużej ilości naturalnego światła do biurka.
  • Mała sypialnia z miejscem do pracy wymaga mądrego rozplanowania wnętrza i chociaż symbolicznego oddzielenia strefy pracy od części sypialnianej.
  • Wydzielony kącik do pracy możesz oddzielić od reszty pokoju za pomocą wysokiego regału, który podzieli przestrzeń i pozwoli wygodnie przechowywać książki i biurowe akcesoria.

Kącik do pracy w sypialni – od czego zacząć?

Od biurka, oczywiście! Wybór odpowiedniego mebla to podstawa wygodnej sypialni z miejscem do pracy. Najlepiej, gdy nowe biurko w sypialni będzie zbliżone stylem do reszty mebli sypialnianych. Możesz wybrać biurko w takim samej barwie jak pozostałe meble lub w kolorze sypialniach dodatków. Świetnym rozwiązaniem jest też biurko o uniwersalnym i prostym designie, które będzie pasować niemal do każdej aranżacji wnętrza.

Miejsce do pracy w sypialni warto też, chociaż symbolicznie, oddzielić od części sypialnianej. Wydzielony kącik do pracy można zaakcentować innym kolorem ścian lub oryginalną tapetą. Można też zawiesić tutaj sprzyjające kreatywności obrazy lub grafiki. Świetnie sprawdzą się też zielone rośliny – zarówno żywe kwiaty w doniczkach, jak i grafiki z zoomem na roślinne detale. Dobrym rozwiązaniem jest również specjalny parawan – ten przyda się także w sytuacjach, gdy często łączysz się swoimi współpracownikami na video rozmowach, a nie chcesz pokazywać im wnętrza swojej sypialni.

Jak urządzić sypialnię z biurkiem?

Nie ukrywamy że aranżacja sypialni z miejscem do pracy wymaga przearanżowania wnętrza. Bardzo ważne jest ustawienie biurka – najkorzystniej jest, gdy stoi ono koło okna. Taki układ zapewnia dostęp do dziennego światła, a przy takim pracuje się najlepiej. W wydzielonym kąciku do pracy powinien też znaleźć się mebel na służbowe dokumenty i różne biurowe akcesoria. Może to być kontenerek do biurka lub mała komoda. Świetnie sprawdzą się też półki i szafki wiszące, które pomogą uporządkować wnętrze. Do biurka można też dostawić wysoki regał na książki, dokumenty i dekoracje, na którym naprawdę dużo się zmieści. Jego dodatkowym atutem jest fakt, że pozwoli symbolicznie oddzielić miejsce do pracy w sypialni od strefy spania.

A co z pozostałymi meblami sypialnianymi? Jeżeli posiadasz małą sypialnię z miejscem do pracy dobrym rozwiązaniem będzie dosunięcie łóżka jednym bokiem do ściany. W większych sypialniach z miejscem do pracy przy oknie łóżko może stać na środku, z szafkami nocnymi po obu bokach. Pozostałe miejsce warto przeznaczyć na meble do przechowywania – szafę i komodę.

Praca w domu – jak zwiększyć efektywność?

Efektywna praca z domu to tak naprawdę kwestia wprawy i umiejętności skupienia się na wyznaczonych zadaniach. Osoby, które dopiero rozpoczynają taką formę pracy mogą się łatwo rozpraszać. Czym? Przede wszystkim bałaganem, a przecież w sypialni, zwłaszcza małej sypialni jest o niego bardzo łatwo. Dlatego warto zadbać o to, aby w sypialni z biurem panował stały porządek. Codzienne ogarnianie przestrzeni najlepiej zaplanować na wieczór, tak aby następnego dnia rano tylko pościelić łóżko i zabrać się kreatywnej pracy. Pracując z domu lepiej się też odciąć od wszelkich domowych dźwięków – dzieci oglądających bajkę w innym pokoju, odgłosów dochodzących z kuchni czy hałasu kosiarki w ogródku. W takim wypadku świetnie sprawdzą się dobre słuchawki i muzyka pobudzająca kreatywność. Przyda się też jasny komunikat do domowników – jestem w mojej sypialni z biurem, pracuję i proszę mi nie przeszkadzać.

Urządzenie sypialni z miejscem do pracy to duże wyzwanie aranżacyjne, ale jak najbardziej możliwe do zrealizowania. Pamiętaj, że funkcjonalność sypialni z biurem jest bardzo ważna, ale design też się liczy! W końcu w ładnych i przytulnych miejscach lepiej się pracuje, ale też dobrze wypoczywa.

Przeczytaj też