Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.

Współczesna sztuka posługuje się stosunkowo wyniosłymi i zdystansowanymi wobec codziennego życia, często abstrakcyjnymi narzędziami krytycznymi. Michał Torzecki wchodzi jednak w obszar krytyczny ze stosunkowo prostymi i zrozumiałymi narzędziami, z wykorzystaniem ikonicznego gatunku

sztuki i z rzemieślniczym warsztatem.

michal_torzecki_1

Michał Torzecki

młody, niezwykle utalentowany artysta, tuż przed stanem wojennym wyemigrował wraz z rodzicami do USA, gdzie przez pierwsze 20 lat życia wychowywał się w Nowym Jorku, Chicago i Los Angeles. Po powrocie do Polski ukończył Europejską Akademię Sztuk na Wydziale Malarstwa. W 2007 roku obronił dyplom w Pracowni prof. Franciszka Starowieyskiego. Zaraz po obronie został asystentem profesora i pracował z nim aż do śmierci mistrza. Swoje prace wystawiał w Warszawie, Krakowie, Londynie i Nowym Jorku. Jest jednym z twórców Pracowni Wschodniej na warszawskiej Pradze, na co dzień zajmuje się także didżejowaniem i promocją kultury.

 

michal_torzecki_3

 

Michał Torzecki zdobywał doświadczenie biorąc udział w wielu prestiżowych projektach, między innymi pracował na serią rzeźb Magdaleny Abakanowicz w Filadelfii oraz był członkiem pięcioosobowego zespołu instalującego rzeźbę zaprojektowaną przez Franka Gehry dla Instytutu Genetyki Uniwersytetu Princeton im. Carla A. Ichana. Pierwsza indywidualna wystawa przedstawiająca codzienność zwierząt z warszawskiego ogrodu zoologicznego zatytułowana była “Zoo”. Kolejna wystawa to “Works in Progress”, był to wspólny projekt wraz z fotografem Błażejem Żuławskim, którzy swoimi pracami portretowali współczesne młode pokolenie. Artysta brał udział także w wystawach zbiorowych w 2012 – Artyści Pracowni Wschodniej, Bocheńska Gallery Warszawa, 2011 – AAF Londyn, Battersea Park, 2011 – Cats&Dogs, Unit24 London i 2010 – AAF Nowy Jork.

Niedługo będzie można obejrzeć pierwsze efekty współpracy Torzeckiego z Winsorem & Newton, marką z wieloletnią tradycją, której Michał stał się ambasadorem. W najbliższych miesiącach planowana jest wystawa, na której będzie można obejrzeć „MeMe”, cykl obrazów malowanych przez Michała od końca 2012 roku. Duże olejne formaty przedstawiają współczesnych „bohaterów masowej wyobraźni”, memy, które w ostatnich latach zdominowały przenoszące się do sieci życie społeczne i towarzyskie.
Energia, żywiołowość, wyłapywanie najnowszych trendów, niezależność i pasja Michała Torzeckiego tworzą doskonałe połączenie, które jest odzwierciedleniem obietnicy marki Winsor&Newton „The World’s Finest Artists Materials”. Nowy ambasador będzie promować nie tylko produkty marki, ale także filozofię Winsora, opartą na niezależności artystycznej oraz spełnianiu swoich marzeń.

reklama magazyn lifestyleowy

Funkcja ambasadora marki Winsor &Newton to dla mnie duże wyróżnienie. Dzięki dystrybutorowi Winsora w Polsce, firmie Savel i nawiązaniu współpracy, mogę oficjalnie potwierdzić moją opinie o doskonałej jakości farbach, podobraziach, pędzlach i innych mediach malarskich Winsora. Chyba już jako student i późniejszy asystent Franciszka Starowieyskiego, odkryłem możliwości tych farb. Malarstwo i dobrej jakości produkty są moją absolutną pasją, trafiając na podobnych do siebie artystów – pasjonatów Winsora, możemy o tym długo rozmawiać! Dzięki objęciu funkcji ambasadora zyskałem szansę poznawania wszystkich produktów i nowości z oferty moich ulubionych produktów artystycznych.

– mówi Michał Torzecki.

michal_torzecki_2

michal_torzecki_10

michal_torzecki_4

michal_torzecki_5

michal_torzecki_6

michal_torzecki_7

michal_torzecki_8

michal_torzecki_9

 

Produkty Winsor & Newton do nabycia w sklepie internetowym www.maluje.pl