Michał Torzecki – zaangażowany malarz młodego pokolenia.

Obraz Michał Torzecki

Współczesna sztuka posługuje się stosunkowo wyniosłymi i zdystansowanymi wobec codziennego życia, często abstrakcyjnymi narzędziami krytycznymi. Michał Torzecki wchodzi jednak w obszar krytyczny ze stosunkowo prostymi i zrozumiałymi narzędziami, z wykorzystaniem ikonicznego gatunku sztuki i z rzemieślniczym warsztatem.

michal_torzecki_1

Michał Torzecki

Młody, niezwykle utalentowany artysta, tuż przed stanem wojennym wyemigrował wraz z rodzicami do USA, gdzie przez pierwsze 20 lat życia wychowywał się w Nowym Jorku, Chicago i Los Angeles. Po powrocie do Polski ukończył Europejską Akademię Sztuk na Wydziale Malarstwa. W 2007 roku obronił dyplom w Pracowni prof. Franciszka Starowieyskiego. Zaraz po obronie został asystentem profesora i pracował z nim aż do śmierci mistrza. Swoje prace wystawiał w Warszawie, Krakowie, Londynie i Nowym Jorku. Jest jednym z twórców Pracowni Wschodniej na warszawskiej Pradze, na co dzień zajmuje się także didżejowaniem i promocją kultury.

Obraz Michał Torzecki

Michał Torzecki zdobywał doświadczenie biorąc udział w wielu prestiżowych projektach, między innymi pracował na serią rzeźb Magdaleny Abakanowicz w Filadelfii oraz był członkiem pięcioosobowego zespołu instalującego rzeźbę zaprojektowaną przez Franka Gehry dla Instytutu Genetyki Uniwersytetu Princeton im. Carla A. Ichana. Pierwsza indywidualna wystawa przedstawiająca codzienność zwierząt z warszawskiego ogrodu zoologicznego zatytułowana była „Zoo”. Kolejna wystawa to „Works in Progress”, był to wspólny projekt wraz z fotografem Błażejem Żuławskim, którzy swoimi pracami portretowali współczesne młode pokolenie. Artysta brał udział także w wystawach zbiorowych w 2012 – Artyści Pracowni Wschodniej, Bocheńska Gallery Warszawa, 2011 – AAF Londyn, Battersea Park, 2011 – Cats&Dogs, Unit24 London i 2010 – AAF Nowy Jork.

Niedługo będzie można obejrzeć pierwsze efekty współpracy Torzeckiego z Winsorem & Newton, marką z wieloletnią tradycją, której Michał stał się ambasadorem. W najbliższych miesiącach planowana jest wystawa, na której będzie można obejrzeć „MeMe”, cykl obrazów malowanych przez Michała od końca 2012 roku. Duże olejne formaty przedstawiają współczesnych „bohaterów masowej wyobraźni”, memy, które w ostatnich latach zdominowały przenoszące się do sieci życie społeczne i towarzyskie.
Energia, żywiołowość, wyłapywanie najnowszych trendów, niezależność i pasja Michała Torzeckiego tworzą doskonałe połączenie, które jest odzwierciedleniem obietnicy marki Winsor&Newton „The World’s Finest Artists Materials”. Nowy ambasador będzie promować nie tylko produkty marki, ale także filozofię Winsora, opartą na niezależności artystycznej oraz spełnianiu swoich marzeń.

Funkcja ambasadora marki Winsor &Newton to dla mnie duże wyróżnienie. Dzięki dystrybutorowi Winsora w Polsce, firmie Savel i nawiązaniu współpracy, mogę oficjalnie potwierdzić moją opinie o doskonałej jakości farbach, podobraziach, pędzlach i innych mediach malarskich Winsora. Chyba już jako student i późniejszy asystent Franciszka Starowieyskiego, odkryłem możliwości tych farb. Malarstwo i dobrej jakości produkty są moją absolutną pasją, trafiając na podobnych do siebie artystów – pasjonatów Winsora, możemy o tym długo rozmawiać! Dzięki objęciu funkcji ambasadora zyskałem szansę poznawania wszystkich produktów i nowości z oferty moich ulubionych produktów artystycznych.

– mówi Michał Torzecki.

Michał Torzecki. Obraz psa
michal_torzecki_10
michal_torzecki_4
michal_torzecki_5
michal_torzecki_6
michal_torzecki_7
Obraz mem Michał Torzecki
michal_torzecki_9

Produkty Winsor & Newton do nabycia w sklepie internetowym www.maluje.pl