Fornir kamienny i płytki granitowe – materiał wykończeniowy na lata.

fot. materiały partnera

Remonty i wykończenia wnętrz stanowią obecnie spory wydatek w niejednym budżecie. Dlatego decydują się na ten krok skupiamy się już nie tylko na estetyce materiałów wykończeniowych, ale również na ich trwałości. Solidne materiały w połączeniu z ponadczasowymi wzorami sprawią, że będziemy cieszyć się pięknem naszego otoczenia przez długie lata. W tym kontekście fornir kamienny i płytki granitowe wyróżniają się jako skuteczne i sprawdzone rozwiązania. Sprawdźmy zatem dokładnie dlaczego fornir kamienny i płytki granitowe to inwestycja na lata.

Czym jest fornir kamienny

Fornir kamienny powstaje dzięki zaawansowanym technikom. Są to arkusze kamienne o grubości zwykle wynoszącej od 1 do 3 milimetrów.  Arkusze te są odpowiednio wzmocnione i zabezpieczone, dzięki temu są elastyczne oraz niezwykle trwałe. Fornir kamienny sprawdza się w aranżacji wnętrz jako okładzina ścian, sufitów, blatów kuchennych, obudowy kominków, a nawet jako okładzina do mebli. 

Fornir kamienny jest na tyle trwałym materiałem, że można z powodzeniem stosować go również na zewnątrz. Na przykład na elewacjach budynków.

Czym są płytki granitowe

Płytki granitowe jak sama nazwa wskazuje produkowane są z naturalnego granitu.  Granit to jedna z najstarszych i najtwardszych skał na  Ziemi. Dzięki temu płytki granitowe są niezwykle odporne na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie różnych czynników atmosferycznych.

Tak jak w przypadku forniru kamiennego można je z powodzeniem wykorzystywać w aranżacji wnętrz oraz na zewnątrz.

Ekologiczne aspekty forniru kamiennego i płytek granitowych

Decydując się na wybór materiałów budowlanych i wykończeniowych coraz częściej bierzemy pod uwagę aspekty ekologiczne. Fornir kamienny i płytki granitowe są produktami wykonanymi z naturalnego kamienia i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Proces produkcji forniru kamiennego i płytek granitowych wymaga wykorzystania mniejszej ilości energii w porównaniu z innymi materiałami wykończeniowymi, takimi jak beton czy ceramika.

Fornir kamienny i płytki granitowe są bardzo trwałe i odporne na zużycie, co oznacza, że nie będą wymagały częstych wymian ani remontów. Dodatkowo materiały te wymagają minimalnej konserwacji, co oznacza, że nie są potrzebne do tego środki chemiczne ani inne substancje potencjalnie szkodliwe dla środowiska. Negatywny wpływ na środowisko zmniejsza także długie użytkowanie. Kamienne wykończenia mogą być recyklingowane lub ponownie wykorzystywane w innych projektach, co pomaga ograniczyć ilość odpadów i zużycie surowców.

Dlaczego fornir kamienny i płytki granitowe to inwestycja na lata

Wyjątkowa trwałość

Fornir kamienny i płytki granitowe są to materiałami niezwykle trwałymi. Utrzymują swoją jakość przez długie lata. Nie płowieją, nie odbarwiają się i  nie ulegają degradacji. Są także odporne na działanie wilgoci, promieni UV oraz temperatury. Są doskonałym wyborem jako materiał wykończeniowy do kuchni, łazienek ale także na zewnątrz budynków.

Ponadczasowy wygląd

Zarówno fornir kamienny jak i płytki granitowe wyróżniają się ponadczasowym wyglądem. Unikatowe wzory kamienia pasują zarówno do nowoczesnych jak i klasycznych aranżacji. Nie ma więc obaw, że wnętrza w których znalazł się fornir kamienny i płytki granitowe wyjdą z mody.

Łatwość konserwacji

Aby fornir kamienny i płytki granitowe posłużyły nam przez lata nie musimy przeprowadzać żadnych skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. Wystarczy regularne czyszczenie i impregnacja, by móc się nimi długo cieszyć. Oznacza to, że w trackie użytkowania nie musimy poświęcać im zbyt dużej uwagi.

Czy warto inwestować w fornir kamienny i płytki granitowe

Fornir kamienny i płytki granitowe to materiały, które nadadzą wnętrzom i zewnętrzom wyjątkowego charakteru oraz zapewnią trwałość na lata. Inwestycja w te materiały to inwestycja w komfort i wartość naszego domu. Dzięki nim możemy cieszyć się pięknem naturalnego kamienia przez wiele sezonów. Fornir kamienny i płytki ceramiczne to również materiały bezpieczne dla zdrowia, które nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Jeśli planujesz remont lub wykończenie i szukasz materiałów wykończeniowych na długie lata to fornir kamienny i płytki granitowe będą z pewnością świetnym wyborem

Artykuł powstał we współpracy z oceanstone.pl