Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Marynistyczne ozdoby – zobacz morskie akcesoria do każdego wnętrza.

Pośród tysięcy ozdób, obrazów i gadżetów obecnie zauważa się tendencję do minimalistycznego podejścia do wykończenia, co ogranicza liczbę dodatków do minimum. Oczywiście, style północne – zwłaszcza skandynawski ze swoimi stonowanymi barwami – często odrzucają wszelkie zdobienia i dodatki. Nie jest to jednak konieczne! Do nowoczesnego domu z łatwością można dobrać modernistyczne meble, ale bardziej tradycyjne dodatki – oczywiście z umiarem, by utrzymać harmonię w miejscu zamieszkania. Styl marynistyczny i wszelkie akcesoria morskie kojarzą się z kiczowatymi stoiskami w lecie na promenadzie w Świnoujściu. Żeglarskie ozdoby nie muszą być przecież niestylowe! Co więcej, mogą być też nowatorskie i przede wszystkim genialnie uzupełniające każdy pokój. Sami zobaczcie – przedstawiamy parę ciekawych propozycji, które sprawdzą się jako podarki dla żeglarskich amatorów i po prostu jako ciekawe ozdoby do mieszkania.

 

Dekoracje z motywami marynistycznymi

Morskie motywy są przemycane do wzornictwa przemysłowe od wielu lat. Widać tą tendencję zwłaszcza w designie, choć i w modzie motywy marynistyczne powracają regularnie. Dobrze, załóżmy że kompletny laik chce nadać wnętrzu morski klimat. Co kupić? Jeśli chodzi o drobne zmiany, które nie wymagają wielkich remontów, to dobrym pomysłem będzie dobranie nowej pościeli. Jeśli opcja sypialniana nie wystarczy, to w każdej chwili w internecie kupimy nowe pokrowce i poszewki na poduszki. Oczywiście można wybrać trochę bardziej drastyczne zmiany we wnętrzach. Pojawiły się meble z motywami morskimi. Co więcej, dostępne są nawet regały i szafy w kształcie kadłubów łodzi. Nie wspomniałem wcześniej o budżetowej opcji – można zakupić estetyczne zdjęcia i obrazy ze statkami etc. i umieścić je na ścianach w antyramie. Pomoże także zmiana kolorystyki na bardziej chłodną – odcienie błękitu genialnie będą współgrały z wymienionymi wcześniej dodatkami (tańszym rozwiązaniem jest tapeta).

fot. pixabay.com
fot: pixabay.com

Model żaglowca – czemu nie?

Mały model jachtu to jeden z tych dodatków, który może zdobić właściwie każde mieszkanie. Jeśli już rzeczywiście nasze mieszkanie wygląda dość futurystycznie, to można dobrać model statku, który będzie przypominał sylwetką ostatnie (bardzo nowoczesne) dokonania stoczniowców. Wybór jest ogromny, to ułatwia zadanie, jeśli chcemy wybrać konkretny model dla konkretnej osoby (która mogła na nim wcześnie pływać). Taki prezent sprawi niesamowitą radością i z radością zostanie umieszczony w widocznym miejscu w domu. Wiele osób wyobraża sobie, że modele żaglowców jako kilkumetrowe instalacja. Tutaj z pomocą przychodzi wspaniały rynek, który oferuje właściwie każdy rozmiar – nawet na małą kawalerkę w centrum miasta. Najmniejsze modele mają zaledwie kilkanaście centymetrów wysokości i szerokości. Dobrym pomysłem może być zakup klasyki gadżetów marynistycznych – statków w butelce.

fot. pixabay.com

A jakie Wy macie propozycje na morskie ozdoby? Napiszcie w komentarzach, jakie rozwiązania sprawdziły się w Waszych domach.

Przeczytaj też