Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Nowa kolekcja pluszaków IKEA, która wspiera kampanię społeczną.

zabawki pluszowe z ikei, kolekcja pluszaków

W zeszłym roku IKEA po raz drugi zaprosiła dzieci do stworzenia limitowanej edycji pluszowych zabawek SAGOSKATT. Najmłodsi z całego świata narysowali wymyślone przez siebie stworki, które otrzymały możliwość przeobrażenia się w prawdziwe pluszaki.

Do konkursu zgłoszono aż 52 tysiące rysunków. Jury miało bardzo trudne zadanie wybrania dziesięciu zwycięzców. Autorzy wybranych rysunków to dzieci w wieku 5-9 lat, którzy pochodzą z Tajlandii, Indonezji, Hiszpanii, Hong Kongu, Czech, Egiptu, Finlandii, Francji, Turcji i Kanady. Wśród zwycięzców znalazło się ciepłe i szczęśliwe pluszowe słońce, czerwony potwór o ambicjach bycia strasznym, zielona żabo-świnko-małpka z trzema nogami i wiele więcej.

Na świecie żyje mnóstwo kreatywnych dzieciaków. Nie zabraknie potencjalnych przyszłych artystów i projektantów ‒ niektóre rysunki są prawdziwymi dziełami sztuki. Ten konkurs daje dzieciom możliwość bycia kreatywnym, wyruszenia w świat fantazji i narysowania swojego wymarzonego pluszaka ‒ to naprawdę widać w ich szkicach.

Bodil Fritjofsson, specjalistka ds. rozwoju produktu w IKEA dla Dzieci

Dzieci, które wzięły udział w konkursie, podzieliły się nie tylko swoimi marzeniami i wyobraźnią. Jednocześnie przyczyniły się do zapewnienia każdemu dziecku prawa do zabawy i rozwoju. Kolekcja SAGOSKATT, tak jak wszystkie pozostałe zabawki i książki z działu IKEA dla Dzieci, bierze udział w tegorocznej kampanii społecznej IKEA wspierającej prawa dzieci do zabawy i rozwoju. Kampania „Zabawa to poważna sprawa” podkreśla korzyści płynące z zabawy dla wszystkich dzieci. Ze sprzedaży każdej zabawki lub książeczki dla najmłodszych, w okresie trwania kampanii, IKEA Foundation przekaże 1 euro na rzecz projektów, które prowadzone są w najuboższych społecznościach na świecie i wspierają rozwój oraz edukację dzieci, a także sport i oczywiście zabawę.

pluszak-ikea-sagoskatt
Nowe pluszaki IKEA SAGOSKATT, fot. ikea
pluszak-ikea-sagoskatt-1
Pluszak czerwona bakteria/potwór, projekt: Chutirada lat 5, Tajlandia
pluszak-ikea-sagoskatt-2
Pluszak Ptak bliźniak Projekt: Lukáš, lat 6, Czechy
pluszak-ikea-sagoskatt-3
Pluszak Różowy dinozaur/koń Projekt: Naurazka, lat 9, Indonezja
pluszak-ikea-sagoskatt-4
pluszak Lew Projekt: Irmak, lat 5, Turcja
pluszak-ikea-sagoskatt-5
pluszak Żaba/świnka/małpka Projekt: Maïa, lat 6, Francja
Przeczytaj też