Szlachetna łazienka – wanna z drewna.

Projektanci związani z branżą wyposażenia łazienek co chwilę zachwycają nas nowymi, oryginalnymi rozwiązaniami, które można z powodzeniem stosować w projektach typowo użytkowych. Tym razem włoska marka Tresse postawiła poprzeczkę dużo wyżej wprowadzając do sprzedaży niepowtarzalne wanny wykonane z drewna.

Drewniane wanny – powrót do korzeni.

Chociaż obecnie do produkcji wyposażenia łazienkowego najczęściej wykorzystuje się akryl oraz metal to przecież dawniej drewno było najważniejszym surowcem, z którego rzemieślnicy tworzyli balie, wiadra oraz wszelkiego rodzaju pojemniki na wodę. Oczywiście dzisiejsze produkty różnią się od pierwotnych sposobem wykonania oraz użytymi materiałami jednak drewniane wanny nie powinny wzbudzać wielkiego zdziwienia, a jedynie zachwyt.

Szlachetne drewno w łazience.

Włoski designer Alessandro Lenarda zaprojektował wannę wolnostojącą Calypso wykonaną z wysokiej jakości wodoodpornej sklejki, którą wykorzystuje się również przy produkcji łodzi a nawet do budowy doków. Wanna wykończona jest drewnem wiśniowym lub wenge. Szlachetność materiału wzmocniona została niezwykłą dbałością o jakość wykonania i ergonomię projektu: kształt i wyprofilowanie wanny daje doskonałe oparcie plecom, a głębokość wanny pozwala na pełne zanurzenie. Taka wanna z pewnością zadowoli gusta nawet najbardziej wybrednych klientów –jednak trzeba liczyć się z ograniczoną dostępnością (wanny dostępne są jedynie na zamówienie) oraz z kosztami – luksusowa wersja drewnianej balii może kosztować nawet 30 tysięcy złotych.

drewniana_wanna_calypso_1
Wanna Calypso Wenge. Fot. Max Fliz
drewniana_wanna_calypso_2
Wanna Calypso Cherry. Fot. Max Fliz

Treesse Calypso, Dystrybutor: Max-Fliz