Jaką baterię do umywalki nablatowej wybrać?

Jaką baterię do umywalki nablatowej wybrać?

Zauważyć można, że we współczesnych aranżacjach łazienek często przewijają się umywali nablatowe. Trzeba przyznać, że dzięki nim wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru, zresztą samo korzystanie z tych umywalek jest wysoce komfortowe. Wiele osób nie wie do końca czym kierować się podczas doboru baterii łazienkowych do umywalki nablatowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się jaką bateria powinna mieć wysokość oraz w jakiej odległości, powinna być zamontowana od rantu umywalki – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Baterie łazienkowe do umywalki nablatowej – czym kierować się podczas wyboru?

Umywalki nablatowe posiadają szczególny design. Wyróżniają się przede wszystkim wyższym rantem. Ze względu właśnie na jego wysokość raczej nie poleca się baterii stojących niskich. Baterie łazienkowe do umywalki nablatowej to przede wszystkim modele sztorcowe wysokie oraz baterie ścienne podtynkowe i natynkowe.

Baterie łazienkowe do umywalki nablatowej to przede wszystkim modele sztorcowe wysokie. Ze względu na wyższy korpus będą dobrze spełniały swoje zadanie. Do tego razem z umywalką nablatową prezentują się po prostu ciekawie. Wysokie baterie umywalkowe wyglądają nowocześnie, chociaż w ofercie wielu producentów dostępne są także i modele, które stylizowane są na retro. Przykładem są baterie umywalkowe Deante Temisto.

Ścienne baterie do umywalki nablatowej

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, baterie łazienkowe do umywalki nablatowej to nie tylko modele sztorcowe wysokie, ale także i ścienne (natynkowe oraz podtynkowe). Wybór ich uzależniony jest przede wszystkim od stylistyki łazienki, ale także i zasobności portfela. Z pewnością częściej wybierane są obecnie baterie ścienne podtynkowe. Modele te kupowane są przede wszystkim ze względu na swoją estetykę, sprawdzają się między innymi w łazienkach nowoczesnych oraz minimalistycznych.

Pomimo tego, że zazwyczaj baterie ścienne podtynkowe wybierane są ze względu na swój design, to jednak warto wspomnieć o tym, że to także właśnie one przez ekspertów uznawane są za jedne z lepszych. W ich przypadku te części, które zazwyczaj najszybciej ulegają uszkodzeniom, nie są narażone na wiele czynników – ze względu na to, że znajdują się w ścianie. Poza tym baterie te są bezproblemowe w utrzymaniu czystości.

bateria do umywalki nablatowej

Ścienne baterie natynkowe do umywalki nablatowej

Do wyboru są także baterie umywalkowe ścienne natynkowe. Są one mniej popularne, niż modele podtynkowe, jednak nie można powiedzieć, by przeszły do lamusa. Atutem ich jest sama cena, a także prosty sposób montażu. Wielu producentów posiada modele z dwoma kurkami, które sprawdzą się w stylizowanych łazienkach, dostępne są także takie z jednym uchwytem.

Wysokość baterii do umywalki nablatowej

Podczas wyboru optymalnej baterii do umywalki nablatowej niezwykle ważne jest estetyka, ale także i funkcjonalność czy komfort użytkowania jej. Wysokość baterii do umywalki nablatowej jest niezwykle ważną cechą. Umywalki nablatowe mają wyższy rant, tym samym bateria o standardowych wymiarach, z pewnością nie będzie odpowiednia. Najkorzystniej, jeśli bateria jest wyższa od krawędzi rantu o 11-15 cm. Taka wysokość przez ekspertów uznawana jest jako optymalna.

Natomiast w przypadku baterii ściennych podtynkowych ważne jest to jak długą wylewkę ma bateria oraz, w jaki sposób zamontowana jest umywalka. Z pewnością nie powinno być tak, że woda będzie leciała po rancie, musi być optymalny odstęp, dzięki któremu nawet przy większym ciśnieniu wody, nie będzie się ona rozbryzgiwała poza obręb umywalki.