Psst! Kliknij tutaj i przeczytaj o technice gotowania SLOW COOKING.
umywalki nablatowe
fot. freepik

Zlew nablatowy a odporność na uszkodzenia i zabrudzenia.

Umywalki nablatowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród klientów. Ich użytkownicy zwracają uwagę na wygodę użytkowania zlewów oraz wyjątkowy design, który świetnie wpasowuje się do łazienek utrzymanych w różnych stylach. Dlaczego warto wybrać umywalkę nablatową i jak sprawdza się ona pod kątem czyszczenia i trwałości?

Zlew nablatowy – czy warto zdecydować się na umywalkę nablatową?

Umywalka nablatowa to nowoczesne rozwiązanie, które świetnie prezentuje się w różnego rodzaju wnętrzach, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalne. Zlew nablatowy to odpowiednia opcja do łazienki utrzymanej w stylu minimalistycznym oraz skandynawskim, ale nie tylko. Sprawdzi się także w klasycznych pomieszczeniach oraz w łazienkach w stylistyce orientalnej, marynistycznej, industrialnej czy boho.

Co więcej, wybór umywalki nablatowej wiąże się z większą przestrzenią, a co za tym idzie – dużym komfortem użytkowania. Bez wątpienia plusem jest także sam blat mogący posłużyć np. jako miejsce do przechowywania kosmetyków.

Warto również dodać, że instalacja umywalki nablatowej umożliwia ukrycie wszelkich elementów montażowych pod blatem, np. w szafce. Dzięki czemu przestrzeń wokół zlewu jest estetyczna, uporządkowana i w żaden sposób nie zaburza wystroju łazienki.

Zlew nablatowy. Jak wygląda montaż umywalki nablatowej?

Zaletą umywalek nablatowych jest łatwość ich montażu. Niezbędny jest do tego jeden otwór, dlatego z zamocowaniem zlewu z łatwością powinny poradzić sobie nawet te osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z montażem umywalek.

W zasadzie jedynym warunkiem niezbędnym do zamontowania takiego zlewu jest bliskość instalacji wodnej oraz posiadanie blatu bądź szafki łazienkowej.

Aby zainstalować umywalkę, należy odrysować na wybranej powierzchni jej kształt, a następnie wyciąć otwór, którego krawędzie pokrywa się specjalnym silikonem. Później wystarczy odczekać, aż materiał wyschnie i podłączyć do umywalki wodę.

Umywalka nablatowa a uszkodzenia i zabrudzenia

Mycie zlewu nablatowego wymaga poświęcenia większej ilości uwagi niż w przypadku tradycyjnych umywalek. Wynika to z konieczności czyszczenia drobnych zakamarków, co wymusza dużą dokładność.

Należy podkreślić, że umywalki nablatowe wykonane ze szkła nie odbiegają jakością od standardowych ceramicznych egzemplarzy. Szkło wykorzystywane do ich produkcji jest materiałem solidnym, trwałym i odpornym na wszelkie zarysowania. Ponadto ze względu na pokrycie umywalek specjalnym środkiem zabezpieczającym, na ich powierzchni odkłada się mniejsza ilość kamienia.

Przeczytaj też