Urządzamy łazienkę – jakie wyposażenie wybrać?

Meble i akcesoria sanitarne to niezbędne wyposażenie każdej łazienki. W końcu to one porządkują wnętrze i charakteryzują jego klimat. To, jak komfortowa będzie nasza łazienka w użytkowaniu zależy od wielu czynników.

Istotne są: wymiary pomieszczenia, ergonomiczne rozplanowanie, materiał oraz design samych mebli. Pamiętajmy przy tym, że obecnie łazienka zyskuje coraz bardziej przytulny, relaksacyjny, wręcz pokojowy charakter. Drewniane meble łazienkowe sprawią, że wystrój będzie przyjemny i nastrojowy, a lśniące i lakierowane powierzchnie sprawdzą się w bardziej nowoczesnym wnętrzu. W mateomarket.pl znajdziesz bogatą ofertę, która pozwoli Tobie urządzić łazienkę i wybrać odpowiednie do niej meble.

Wybierając meble do łazienki postaw przede wszystkim na ergonomię i jakość, a dopiero później kieruj się stylem. Na samym początku dokładnie wymierz łazienkę. Do komfortowego użytkowania potrzebna jest odpowiednia ilość miejsca, dlatego przed umywalką oraz WC zostaw ok. 70 cm przestrzeni, a po bokach 20–30 cm. Wanna bądź kabina prysznicowa również powinny mieć wolny dostęp. Z kolei szafki nie mogą utrudniać codziennej toalety oraz narażać użytkowników na ewentualne urazy. Oznacza to, że nie powinno wieszać się ich na wysokości głowy lub obok muszli klozetowej, czy nad wanną. Pamiętaj, aby dobrze zmierzyć wszystkie wnęki, w których zamierzasz umieścić meble oraz określ optymalną dla siebie wysokość umywalki, lustra oraz wiszących szafek. Teraz możemy przejść do wyboru wyposażenia.

Szafki i półki do łazienki

Tego rodzaju meble powinny być odporne na zmienne warunki, jak ciepło i wilgoć. Kolejnym kryterium powinna być funkcjonalność. Otóż szafka z wieloma przegródkami i półkami pozwoli na bezproblemowe pomieszczenie w niej toaletowych akcesoriów. Takim meblem jest niewątpliwie podumywalkowa szafka łazienkowa Elita Ambio 120 4S, której 4 szuflady z pełnym wysuwem oraz z funkcją cichego samodomyku sprawdzą się idealnie w większej łazience, z której korzystają co najmniej dwie osoby. Mebel powinien też pasować do stylu łazienki. Jeśli stawiacie na naturalny design, podwieszana szafka podumywalkowa Elita Barcelina 100 2s Piemonte 164817. Drewniany look sprawi, że wnętrze nabierze bardziej przytulnego charakteru. Pamiętaj, żeby półki nie były za wąskie, ani za płytkie, a odległości między samymi półkami powinny być dopasowane do wielkości przyborów toaletowych.

Umywalka łazienkowa

Na początku dokładnie określ swoje potrzeby, czyli do jakiego typu łazienki będzie przeznaczona umywalka. Czy chodzi o łazienkę w kawalerce, gościnną, czy rodzinną w domu? Musimy wiedzieć, ile osób będzie korzystać z łazienki w tym samym czasie, co pozwoli na maksymalną ergonomię urządzenia. Jeśli z wnętrza mogą na raz korzystać dwie osoby, podwójna umywalka będzie świetnym rozwiązaniem. Tak naprawdę jednak wszystko zależy od tego, jak dużą przestrzenią dysponujemy. Do dyspozycji mamy więc umywalki podblatowe, które prawie lub w całości wpuszczane są w blat oraz umywalki nadblatowe montowane są na blacie tak, że syfon w całości jest schowany w szafce.

Akcesoria łazienkowe

Na całość wyposażenia łazienkowego składają się również akcesoria, które w znacznej mierze pomagają zorganizować nam wnętrze. To w końcu wieszaki, dozowniki, uchwyty WC, drążki do zasłon oraz koszyki na drobiazgi pozwalają wszystko zorganizować i przede wszystkim korzystać z łazienki. Wybierając akcesoria zwracaj uwagę na to, czy posiadają różne ciekawe i dodatkowe funkcje. Bardzo często dzięki takim dodatkiem mała łazienka może zamienić się piękne i funkcjonalne wnętrze, w którym z przyjemnością oddasz się pielęgnacji. Na mateomarket.pl znajdziesz ciekawe akcesoria odpowiednie do każdej łazienki – niezależnie od wielkości czy panującego w niej stylu.

Lustro łazienkowe

Cóż, lustro to zasadniczo niezbędny element wyposażenia każdej łazienki. W końcu to ono umożliwia wykonanie codziennych czynności higieniczno-pielęgnacyjnych. Warto pamiętać, że poza praktyczną, lustro może pełnić również dekoracyjną funkcję. Pamiętaj, żeby nie umieszczać lustra naprzeciw źródła światła, ponieważ uniemożliwia to przejrzenie się w jego tafli. Na mateomarket.pl znajdziemy przepiękne lustra firmy Icon lub Laguna, które zamienią naszą łazienkę w oazę spokoju i wytchnienia oraz nadadzą jej więcej przestrzenności.

mateomarket.pl