Dozowniki łazienkowe do mydła i papieru – rodzaje. Który wybrać?

źródło: Shutterstock

Dozowniki do mydła i papieru coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych łazienkach. Wykorzystuje się je w publicznych, jak i prywatnych toaletach. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów tych urządzeń. Zamawiając dozowniki łazienkowe, warto skupić się przede wszystkim na ich typie. Które zamontować w łazience w swoim domu, biurze czy restauracji?

Dozownik do mydła – jaki wybrać?

Dozowniki do mydła zyskują na popularności, powoli wypierając tradycyjne mydelniczki. Z tego powodu oferty sklepów i producentów nieustannie się poszerzają. Obecnie można wybierać z szerokiej gamy dozowników dopasowanych do różnych potrzeb klientów. Czym różnią się poszczególne modele? Przede wszystkim:

  • sposobem dozowania,
  • sposobem montażu,
  • pojemnością.

Dzięki temu bez żadnych trudności można dobrać dozownik do łazienki w restauracji, małym biurze, hotelu czy sklepie.

Rodzaje dozowników do mydła

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje dozowników przeznaczonych do mydła – z pompką oraz automatyczne. To, jaki wybrać, zależy nie tylko od indywidualnych preferencji, ale przede wszystkim od lokalizacji łazienki.

Dozownik do mydła bezdotykowy to dobre rozwiązanie do często uczęszczanych toalet. W miejscach publicznych z łazienki korzysta wiele osób każdego dnia. Automatyczny dozownik pozwala zachować wysoki poziom higieny.

Dozowniki mydła z pompką znacznie lepiej sprawdzają się w prywatnych łazienkach czy też małych biurach. Mimo to coraz chętniej wybierany jest bezdotykowy dozownik do mydła w pianie lub płynie – nawet do domów jednorodzinnych. Spowodowane jest to wygodą użytkowania. Wystarczy jedynie podłożyć dłoń pod urządzenie, bez kontaktu z bakteriami i drobnoustrojami znajdującymi się na łazienkowych akcesoriach.

Sposób montażu

Dozowniki przeznaczone do mydła mogą być wiszące lub wolnostojące. Zdecydowanie częściej wybierane są modele przystosowane do montażu na ścianie. Dzięki temu nie zajmują miejsca na umywalce czy szafce łazienkowej. Z tego powodu w większości przypadków automatyczne dozowniki mydła mają właśnie takie sposób montażu.

Wolnostojące dozowniki to dobre rozwiązanie do prywatnych łazienek. Mogą stać się ciekawym elementem wystroju, ponieważ dostępne są w wielu kształtach i wzorach – podobnie jak dozowniki na mydło wiszące.

Kobieta wyjmująca listek papieru z dozownika w łazience
źródło: Shutterstock

Dozowniki łazienkowe do papieru – jaki model będzie najlepszy?

Oprócz dozownika mydła w łazience można zamontować także dyspenser do papieru. Takie rozwiązania pozwala zmniejszyć zużycie ręczników papierowych, co jest szczególnie przydatne w publicznych toaletach.

Jakie dozowniki do łazienek wybrać? Warto przede wszystkim skupić się na odpowiednim rodzaju oraz rozmiarze. Dzięki temu urządzenie będzie właściwie spełniało swoje zadanie.

Rodzaj dozownika do papieru

W przypadku dozowników do ręczników papierowych oraz papieru toaletowego do wyboru są zwykle dwa rodzaje urządzeń. Różnią się wkładem oraz sposobem podawania.

Dozowniki na papier w listkach sprawdzają się szczególnie dobrze przy umywalkach. Z kolei dyspensery na rolki częściej stosowane są do papieru toaletowego.

Niezastąpione dozowniki do łazienek

Warto wybrać dozowniki łazienkowe do prywatnych i publicznych toalet, ponieważ mają wiele zalet. Takie rozwiązania pozwalają przede wszystkim:

  • ograniczyć zużycie produktów i artykułów higienicznych,
  • zachować wysoki poziom higieny,
  • ułatwić korzystanie z łazienki.

Do wyboru jest wiele rodzajów dozowników, a korzystając z oferty renomowanego producenta można uzyskać pomoc w zakupie. Dzięki temu urządzenie będzie idealnie dopasowane do potrzeb użytkowników.

Wybierz najlepszy dozownik do mydła i papieru. Sprawdź oferty doświadczonych producentów i zdecyduj się na odpowiedni model!