Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Onyx – lampa z industrialnym charakterem.

Onyx to niepospolita lampa od Norla Design. Niepospolita tak samo jak wena z której zrodził się pomysł. Inspiracją do powstania projektu tej lampy jest onyks, czyli unikalna odmiana kwarcu, w którym warstwy czarna oraz biała naprzemiennie się przeplatają.

Onyks to minerał twardy z ostrymi krawędziami oraz lekką przeźroczystością. Ceniony od czasów starożytnych onyks wykorzystywany był między innymi do tworzenia biżuterii, czy cesarskich pieczęci.

Forma lampy ma odzwierciedlać elementarne właściwości fizyczne onyksu. W zagięciach boków, które przestrzennie się przeplatają wpisana jest ostrość krawędzi minerału, a na przemian powtarzalna struktura zagięć nadaje lampie krystalicznego kształtu. W konstrukcję wkomponowane są prześwity, które przy wyłączonym świetle są przeźroczyste. Po jego włączeniu natomiast prześwity wypełniają się świetlną bielą silnie kontrastując z kolorem boków. Użyte w konstrukcji lampy aluminium po anodowaniu nabiera koloru głębokiej satynowej czerni ukazując wyraźniej warstwy. Boki lampy połączone są ze stelażem śrubami, które obdarzają lampę nowoczesnym oraz industrialnym charakterem.

lampa_onyx_3
lampa_onyx_1
lampa_onyx_2
lampa_onyx_4

Onyx (wykonywany na indywidualne zamówienie) znajdziecie tutaj: www.norladesign.com

Przeczytaj też