Stolik z mchem.

stolik z mchem na środku

Kto by się spodziewał, że mech może stać się niezwykle popularną rośliną domową. Kojarzony raczej z lasem i terenami górskimi wkroczył dumnie na salony w iście designerskim stylu.

Mech we wnętrzach.

Swoją popularność mech osiągnął stosunkowo niedawno. Designerzy dostrzegli jego walory estetyczne i zaczęli go coraz chętniej wykorzystywać jako oryginalną dekoracja wnętrz. Na pewno każdy z Was spotkał się z aranżacją, w której mchami pokryte zostały ściany salonu czy holu. Z rośliny tej projektanci tworzą również unikalne ekologiczne napisy oraz logotypy firmowe. Zielone mchy przepięknie łączą się z innymi materiałami aranżacyjnymi, na przykład z drewnem czy betonem. W tym artykule zaprezentowałem jeden z przykładów wykorzystania mchu w aranżacji wnętrz, zobaczcie: Beton, mech i drewno – salon urody MOSS w Krakowie.

Projektanci tworzą kolejne rzeczy z mchem w roli głównej.

Najnowszym pomysłem są stoliki marki Malita Just Wood. Mech mebel to nic innego jak stolik zespolony z mchem. Tak wykończony mebel przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi natury. Stolik z mchem wprowadzi do wnętrza żywą energię i odrobinę świata roślinnego. Różnorodność kolorystyczna tej rośliny sprawia, że z łatwością można go dopasować do różnego rodzaju pomieszczeń. Zobaczcie jak stolik prezentuje się na zdjęciach.

stolik_z_mchem_1 stolik_z_mchem_2 stolik_z_mchem_3