Minimalistyczne lampy – mniej znaczy więcej.

Pierwsze lampy nie wyglądały zbyt okazale. Minimalistyczny i industrialny wygląd z czasem przeistoczył się w zjawiskowe dzieła sztuki, kryształowe wariacje, by obecnie powrócić do swojej pierwotnej formy.

 

Mniej znaczy więcej.

Designerzy stawiają obecnie na proste formy i mówiąc szczerze wychodzi im to świetnie. Tym bardziej zaskakujące jest, że minimalistyczne kształty obecnych lamp zachwycają tak samo jak kiedyś zachwycały wielopoziomowe kryształowe żyrandole. Potwierdzeniem tego może być kolekcja lamp podłogowych MODEL . Kolekcję zaprojektowali chorwaccy designerzy łącząc najlepsze atrybuty zaczerpnięte z minimalizmu i stylu vintage. Okrojona forma tworzy nowoczesną i zachwycającą rzeźbę, którą z powodzeniem możemy umieścić w industrialnej przestrzeni.

lampa_model_2 lampa_model_1

 

Inną propozycją chorwackiego zespołu jest lampa ARIGATO, w której w odróżnieniu od lampy MODEL można regulować wysokość i kierunek ustawienia światła. Minimalistyczna aparycja została zbudowana poprzez stalowe ramiona oraz aluminiowy klosz. Lampa ARIGATO, tak jak swoja koleżanka sprawia wrażenie rzeźby, tyle że w tym przypadku ruchomej.

 

lampa-arigato_2 lampa-arigato_1

Lampy dostępne są w sklepie internetowym Malabelle.pl i w warszawskim Showroomie firmy przy ulicy Polnej 18/20.