Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Śląski Klaster Dizajnu – wystawa w Mediolanie.

Już po raz drugi w Mediolanie swoje prace zaprezentują firmy skupione w Śląskim Klastrze Dizajnu. W dniach 14 do 19 kwietnia trzynaście marek  pokaże swoje prace w ramach festiwalu Ventura Lambrate.

 

Czym jest Śląski Klaster Dizajnu?

Jest to zespół ekspertów, którzy wspierają firmy w opracowaniach i wdrożeniach nowych produktów oraz usług, a miasta oraz regiony w projektowaniu przestrzeni publicznej.  Śląski Klaster Dizajnu to także promocja oraz rewitalizacja przestrzeni, projektowanie architektury, mebli miejskich, diagnozowanie rzeczywistych problemów mieszkańców oraz wyszukiwanie indywidualnych rozwiązań.

kablojad
WELLDONE Produkt: KABLOJAD

Więcej o wystawie

Warto podkreślić, że mediolański tydzień dizajnu to jedno z najbardziej znaczących tego typu wydarzeń na świecie, podczas którego  co roku swoje prace prezentują najlepsi projektanci wzornictwa przemysłowego. Wystawę Klastra koordynuje Zamek Cieszyn – instytucja, która na co dzień zajmuje się między innymi promowaniem dizajnu, a do współpracy kuratorskiej zaproszono Marcina Mońkę oraz Grupę Wzorro.

welldone
WELLDONE Produkt: Klocki „Górnik i inni”

Śląsk jest regionem, który oprócz węgla posiada wiele innych wartości. Obecnie istotniejszą rolę odgrywają tu nowe technologie oraz sektor kreatywny.  Kluczową narracją będą więc tematy produkcyjne oraz technologiczne.

Na Śląsku nadal mamy mistrzów rzemiosła i małe zakłady produkcyjne, w których najcenniejszą wartością jest praca rąk. W takich miejscach czerpie się z doświadczeń pokoleń i korzysta z lokalnych zasobów. W takich miejscach jest też otwartość na eksperymenty z technikami, materiałami… A przedmioty mają swoją historię, nie są masowymi wytworami anonimowych wykonawców, pracujących gdzieś na drugim końcu świata. Nasza wystawa pokazuje nie tylko finalne produkty, ale opowiada też o tym, jak i z czego one powstają, kto i gdzie je robi. Bo w tym tkwi siła regionu, to nas wyróżnia i tym chcemy się chwalić!

– mówi Marcin Mońka

brambla
BRAMBLA Produkt: Stołek Królika

 

Wystawa Śląskiego Klastra Dizajnu
Ventura Lambrate
Via Ventura 14
14–19 Kwietnia 2015

Przeczytaj też