Premierowy pokaz kolekcji AIR. MALAFOR w Mediolanie.

Podczas tygodnia designu w Mediolanie (14-19 kwietnia) swoją premierową kolekcję mebli dmuchanych AIR pokaże studio MALAFOR. Pokaz będzie można obejrzeć w industrialnych wnętrzach festiwalu Ventura Lambrate dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza.

 

MALAFOR

to trójmiejskie studio oraz marka założone przez Agatę Kulik-Pomorską i Pawła Pomorskiego. Zajmują się projektowaniem obiektów przemysłowych, a pod własną marką projektują głównie meble oraz pokrewne produkty użytkowe. Podczas projektowania swoich przedmiotów stawiają na koncepcję i ideę nie ograniczając się jedynie do funkcjonalności. Ich prace inspirowane są regionem nadbałtyckim. Tworząc swoje projekty zgrabnie połączyli rzemiosło żaglowe z najnowszą technologią tekstyliów wykorzystywanych do szycia żagli. Warto tutaj zaznaczyć, że za swój pierwszy przedmiot z serii mebli dmuchanych – Blow Sofa – otrzymali nagrodę Red Dot w 2012 roku.

malafor_w_pracy_1

malafor_w_pracy_2

Na wystawie w Mediolanie swoją premierę będzie miała najnowsza kolekcja AIR, która jest udoskonaloną kontynuacją dmuchanych mebli MALAFORA. W skład tej kolekcji wchodzą fotel oraz trzy stołki VERTICAL, BACK oraz ZIP. W tej odsłonie dmuchane poduchy umieszczone są na stelażach wykonanych z drewna dębowego. Uwagę przykuwa specyficzny sposób szycia poduch, gdzie kolorowe szwy oraz obszycia umieszczone są na wierzchu.

fotel_i_stolek_vertical_malafor

fotel_i_stolek_zip_i_back_malafor fotel_i_stolek_zip_malafor

Więcej o studio Malafor:
www.malafor.co
www.facebook.com/malafor