Domowa mini stacja uzdatniania wody .

Wybór odpowiedniej wody jest niezwykle istotną kwestią w dbaniu o własne zdrowie. Na rynku mamy ogromny wybór mineralnych wód butelkowych – czy warto jednak przyczyniać się do niepotrzebnego produkowania plastiku? Dbamy o naszą planetę, aby zachowała swoje piękno i zdrowie jak najdłużej. Chcemy więc wykorzystywać rozwiązania ekologiczne, które pozwolą zużywać mniej odpadów z tworzyw sztucznych.

Warto rozważyć inne źródła krystalicznie czystej wody, zapewniające stały i pewny do niej dostęp. Rozwiązaniem mogą okazać się domowe systemy uzdatniania wody. Konsumenci mogą przebierać w pomysłach, z jakimi przychodzą do nich producenci takich systemów.

Jednym z nich jest system odwróconej osmozy Morion, który skutecznie usuwa z wody wodociągowej wszelkie szkodliwe zanieczyszczenia i metale ciężkie. Co więcej, pozbywa się także bardzo groźnych dla naszego zdrowia bakterii i wirusów.

Nadmiar minerałów (nazywany również twardą wodą) jest problemem dla wielu osób na całym świecie. Twarda woda skutkuje osadzaniem się kamienia, białymi plamami na naczyniach szklanych i oleistą powłoką na powierzchni napojów. Twarda woda ma negatywny wpływ na smak dobrej kawy czy herbaty. Zastosowana w systemie membrana skutecznie nada wodzie miękkości, zapewniając tym samym ochronę i dłuższą żywotność urządzeń gospodarstwa domowego takich jak: czajnik, ekspres do kawy, żelazko, nawilżacz powietrza, itd. System redukuje nadmiar minerałów w wodzie do odpowiedniego poziomu, w którym minerały takie jak: magnez i wapń są bezpieczne dla organizmu człowieka.

Pomimo złożoności technologicznej, filtry do wody Aquaphor są ergonomiczne, łatwe w obsłudze dla użytkowników i zajmują bardzo mało miejsca w szafce pod zlewozmywakiem.

Dla kogo przeznaczone jest takie rozwiązanie?

Dla dzieci oraz osób z alergią. Filtry pomogą zmniejszyć ryzyko związane z chorobami bakteryjnymi i alergicznymi, przenoszonymi m.in. przez wodę. Membrana zatrzyma nawet pyłki roślin, które stanowią jedno ze źródeł reakcji alergicznych u dzieci i dorosłych.

Dla miłośników kawy i herbaty. Jaki związek z wodą mają eksperymenty kulinarne, zamiłowanie do egzotycznej kawy lub kolekcjonowanie elitarnej herbaty? Najbardziej bezpośredni i oczywisty, ponieważ ekstrakcja, aromat i kolor napojów zależą od dokładności oczyszczania i całkowitego braku zanieczyszczeń. Czysta woda jest więc podstawą dla starannie dobranych składników, aby mieniły się wszystkimi kolorami smaku.

System odwróconej osmozy Morion jest więc idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na krystalicznie czystej i zdrowej wodzie, a jednocześnie troszczą się o naszą planetę!