Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Dlaczego warto zainwestować w filtr do wody w łazience?

Wielu z nas podczas kąpieli w wannie lub pod prysznicem czuje przykry, duszący zapach chloru, ponieważ jest on powszechnie stosowany do uzdatniania wody. Jednak odczuwalne jest jego szkodliwe działanie na naszą skórę, włosy, a często i oczy. Może wywołać alergię, zwłaszcza u dzieci, drażni śluzówkę dróg oddechowych. Z tych powodów najczęściej kupujemy filtr do wody.

 

Jaki filtr wybrać?

Inne filtry przeznaczone są do wody, z której korzystają głównie dzieci i osoby o skórze wrażliwej, inne do takiej, w której kąpie się alergik, a jeszcze inne do chlorowanej lub twardej. Oferta rynkowa jest bogata i obejmuje filtry do prysznica, wanny, do wody z wodociągu i z przydomowej studni. Jest też bardzo zróżnicowana cenowo. W sklepach AGD i na stronach internetowych, na przykład www.sklep.osmoza.pl, można zapoznać się z różnymi rodzajami urządzeń. Na pewno najistotniejszy powinien być aspekt zdrowotny wobec udowodnionego szkodliwego działania chloru na organizm. Nie bez znaczenia jest też liczba domowników, co wiąże się ze skalą zużycia wody.

Korzyści

Filtr pozbawia wodę chloru, metali ciężkich i zatrzymuje drobnoustroje. Dzięki temu skóra przestaje być wysuszona, staje się gładsza, włosy odzyskują elastyczność i naturalny połysk. Przefiltrowana woda traci przykry zapach, nie pozostawia osadu na ściankach wanny i brodzika. Jeżeli montujemy filtr ze zmiękczaczem wody, zaoszczędzamy na środkach czystości – miękka woda nie wymaga zużycia dużych ilości mydła, żelu pod prysznic i szamponu do włosów.

Woda dobrej jakości jest podstawą zdrowia i komfortu naszego życia; nasz organizm składa się z niej w około 60 procentach i musimy stale uzupełniać jej zasoby, także poprzez wchłanianie przez skórę. Dlatego warto zainwestować w filtr do wody. Opłaci się to i finansowo, i zdrowotnie.

Przeczytaj też