Shleep Sanctuary – czy liczenie owiec pomaga zasnąć?

Owce
Fot. Materiały partnera

„Shleep Sanctuary” – pierwsze tego rodzaju miejsce na świecie, stworzone przez firmę Emma The Sleep Company, zaprasza gości do urokliwych wzgórz w hrabstwie Sussex, gdzie mogą doświadczyć autentycznego liczenia owiec. To innowacyjne i naukowo oparte rozwiązanie umożliwia mieszkańcom Wielkiej Brytanii skorzystanie z najnowszego trendu „zielonego snu”, łącząc tradycję liczenia owiec z najnowszymi osiągnięciami nauki o śnie.

Po kolacji pod gwiazdami, goście mogą zrelaksować się na dużym, nowoczesnym i wygodnym łóżku, mając niezwykłą okazję do bliskiego kontaktu z naturą i doświadczenia tzw. „owczego snu”. Po spokojnej i odprężającej nocy czeka na nich poranna sesja jogi oraz lokalne, pyszne śniadaniowe przysmaki.

Badania opublikowane wraz z tym doświadczeniem wykazują, że 10% Brytyjczyków nie pamięta, kiedy ostatnio miało dobrą nocny sen, a rok 2022 przyniósł wiele trudności ze snem. Problemy ze snem dotknęły ponad jedną piątą ankietowanych (21%), a główne przyczyny to kryzys kosztów utrzymania (21%) i niepokój związany z pracą (23%).

Coraz więcej osób na całym świecie poszukuje skutecznych metod poprawy jakości snu. Jedną z najpopularniejszych metod (14%) jest wizualizowanie historii lub doświadczeń, takich jak liczenie owiec. Wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii uważa, że świeże powietrze (23%) i dźwięki natury (19%) również pomagają w zasypianiu. Firma Emma ma nadzieję, że dzięki swojemu opartemu na nauce doświadczeniu „Shleep” będzie w stanie zapewnić wyczerpanym Brytyjczykom najlepszy sen.

Theresa Schnorbach, naukowiec ds. snu w firmie Emma – The Sleep Company, stwierdza, że regularne praktykowanie takich ćwiczeń obniża częstość akcji serca, powodując spowolnienie oddychania i aktywację układu nerwowego przywspółczulnego. Dodaje również, że życie w spokojniejszej okolicy może mieć istotny wpływ na długość i jakość snu, co wyjaśnia rosnący trend „zielonego snu”.

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę badawczą OnePoll na reprezentatywnej próbie 2000 dorosłych mieszkańców Wielkiej Brytanii we wrześniu 2022 roku z polecenia firmy Emma Sleep.