Wybieramy najlepszy materac do spania.

kobieta na łóżku, wygodny materac
fot: pixabay.com / unsplash

Czy wiecie, że odpowiednia ilość snu ma zbawienny wpływ na funkcjonowanie waszego organizmu? Zdrowy sen to lepsze samopoczucie, sprawniejszy umysł i zdrowszy wygląd. Nieodłącznym i najważniejszym elementem zdrowego snu jest odpowiednio dobrany materac. A jak wybrać najlepszy, taki który zapewni nam komfort i spokojny sen? Oto najważniejsze porady.

Wybór wcale nie jest trudny.

Gdy zdecydujemy się już na zakup nowego materaca okaże się, że oferta jest ogromna. W sklepach dostępne są materace twarde i miękkie. Możemy wybrać materac wykonany w przeróżnych technologiach: piankowy, sprężynowy, lateksowy. Staniemy też przed wyborem, czy zdecydować się na strefy twardości, czy może lepiej wybrać coś klasycznego. Jaki więc będzie najlepszy materac do spania? Stosując się do kilku prostych zasad opisanych poniżej wybór będzie na pewno dużo łatwiejszy.

Jaką twardość materaca wybrać?

W tym przypadku wszystko zależne jest od naszej wagi, wzrostu oraz pozycji w jakiej najczęściej śpimy. Głównym zadaniem wygodnego materaca do spania jest odpowiednie utrzymanie kręgosłupa w linii prostej. Materac nie powinien być ani za miękki, ani za twardy.

Jak to sprawdzić? Kładąc się na nim nie powinniśmy się zapadać do środka, a jeśli chcemy zmienić pozycję powinniśmy to zrobić bez żadnych trudności.

Odpowiednia twardość to również nasze indywidualne preferencje. Materac musi być po prostu wygodny. Ważne jest jednak aby zachować balans pomiędzy komfortem, a odpowiednim podtrzymaniem kręgosłupa.

Dobierając materac do szerokiego łóżka warto zastanowić się nad dwoma węższymi materacami, które będą posiadały odpowiednie parametry dla obu osób.

Fachową pomoc przy doborze odpowiedniej twardości na pewno uzyskacie również u sprzedawcy. Osoby, które posiadają problemy związane z kręgosłupem powinny przed zakupem materaca zasięgnąć porady lekarza, który zaleci jaka twardość będzie najrozsądniejsza.

Na jaki wkład się zdecydować?

Na rynku dostępna jest bogata oferta przeróżnych materacy: od sprężynowych po materace wykonane z pianki . Każdy z nich ma swoje zalety oraz wady, zarówno biorąc pod uwagę kwestie użytkowania jak i kwestie finansowe. Materac tańszy będzie zapewne mniej wygodny, gdyż będzie wykonany w mniej skomplikowanej technologii lub z gorszych materiałów.

Dla wymagającego klienta producenci wdrażają do produkcji zupełnie nowe, innowacyjne rozwiązania, które zapewniają coraz wyższy komfort wypoczynku. Jednym z takich rozwiązań jest materac Sealy, który łączy w sobie cechy materacy sprężynowych i piankowych. Jest to więc hybryda, która sprawia, że nie musimy już wybierać pomiędzy obiema technologiami. Materac Sealy posiada sprężyny wykonane ze stopu tytanu, które nadają mu stabilne podparcie, a pianka żelowa z pamięcią kształtu odprowadza nadmiar ciepła. Nowoczesna technologia, ponadprzeciętna wysokość materaca oraz wzmocnienie części środkowej dla podparcia najcięższych partii ciała daje luksusowe warunki do spania. Wybierając najlepszy materac warto więc bliżej przyjrzeć się tej propozycji.

Zdrowy sen to podstawa.

Średnio przesypiamy osiem godzin w ciągu doby. Jest to ogromna ilość naszego czasu. Warto więc zainwestować w najlepszy materac – taki, który zapewni nam zdrowy i spokojny sen. Nie warto tracić kolejne noce używając materaca, który jest po prostu niewygodny, nie pozwala nam się zregenerować i czujemy się każdego ranka zmęczeni. W końcu zdrowy sen to podstawa.