Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Mała i energooszczędna lodówka do kawalerki.

półka w lodówce z artykułami spożywczymi

Chcesz kupić niewielką lodówkę, która będzie tania w utrzymaniu? W sprzedaży bez problemu możesz znaleźć wiele modeli spełniających twoje wymagania. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Producenci prześcigają się w produkcji coraz lepszych artykułów gospodarstwa domowego. Chociaż w dziedzinie lodówek nie można wymyślić już zbyt dużo, to jednak co roku do sprzedaży trafiają bardziej energooszczędne, wygodne w eksploatacji modele, które świetnie sprawdzają się w różnych przestrzeniach – także będą idealne do niewielkiej kawalerki.

Jaką wielkość lodówki wybrać?

Gdy nie potrzebujesz sporej lodówki, w takim przypadku dobrym wyborem będzie model podblatowy. Do kawalerki będzie kapitalny, ale jeżeli potrzebujesz większej pojemności, pomyśl o lodówkach średniego rozmiaru. Oczywiście, wszystko zależy od tego, ile przestrzeni masz do dyspozycji, dlatego dopasuj lodówkę do swojej kuchni i potrzeb.

Patrz na klasę energetyczną

Nikt nie chce płacić wysokich rachunków. Jeżeli poszukujesz lodówki, w takim przypadku sprawdź klasę energetyczną wytypowanych przez siebie modeli. Najwyższa klasa to A+++, ale dobrym zakupem będą również lodówki w klasach A++, A+ oraz A. Pamiętaj o tym, że im mniejsza lodówka, tym jej pobór energii będzie niższy, więc nie warto kupować jej na wyrost.

Do zabudowy czy wolnostojąca?

Jeżeli interesuje cię dobra energooszczędna lodówka, warto też zadbać o to, aby wyglądała ona atrakcyjnie w kuchni. Gdy wybierasz meble na wymiar, dobrym pomysłem będzie też lodówka do zabudowy, która będzie wtedy mogła wpasować się w całą aranżację. Lodówki wolnostojące są przeważnie tańsze, a także nie wymagają drogiej zabudowy. Gdy zależy ci na efektownym wyglądzie takiej lodówki, poszukaj jej w kolorze inox, czarnym czy też w intensywnych kolorach jak czerwony czy granatowy. Dużą popularnością cieszą się też lodówki w stylu retro.

Z ciekawymi modelami lodówek można zapoznać się już teraz na stronach internetowych producentów oraz w sklepach on-line, aby wybrać dla siebie te najlepsze. Życzymy udanych zakupów!

Przeczytaj też