Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.

Chcesz kupić niewielką lodówkę, która będzie tania w utrzymaniu? W sprzedaży bez problemu możesz znaleźć wiele modeli spełniających twoje wymagania. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Producenci prześcigają się w produkcji coraz lepszych artykułów gospodarstwa domowego. Chociaż w dziedzinie lodówek nie można wymyślić już zbyt dużo, to jednak co roku do sprzedaży trafiają bardziej energooszczędne, wygodne w eksploatacji modele, które świetnie sprawdzają się w różnych przestrzeniach – także będą idealne do niewielkiej kawalerki.

Jaką wielkość lodówki wybrać?

Gdy nie potrzebujesz sporej lodówki, w takim przypadku dobrym wyborem będzie model podblatowy. Do kawalerki będzie kapitalny, ale jeżeli potrzebujesz większej pojemności, pomyśl o lodówkach średniego rozmiaru. Oczywiście, wszystko zależy od tego, ile przestrzeni masz do dyspozycji, dlatego dopasuj lodówkę do swojej kuchni i potrzeb.

Patrz na klasę energetyczną

Nikt nie chce płacić wysokich rachunków. Jeżeli poszukujesz lodówki, w takim przypadku sprawdź klasę energetyczną wytypowanych przez siebie modeli. Najwyższa klasa to A+++, ale dobrym zakupem będą również lodówki w klasach A++, A+ oraz A. Pamiętaj o tym, że im mniejsza lodówka, tym jej pobór energii będzie niższy, więc nie warto kupować jej na wyrost.

reklama magazyn lifestyleowy

Do zabudowy czy wolnostojąca?

Jeżeli interesuje cię dobra energooszczędna lodówka, warto też zadbać o to, aby wyglądała ona atrakcyjnie w kuchni. Gdy wybierasz meble na wymiar, dobrym pomysłem będzie też lodówka do zabudowy, która będzie wtedy mogła wpasować się w całą aranżację. Lodówki wolnostojące są przeważnie tańsze, a także nie wymagają drogiej zabudowy. Gdy zależy ci na efektownym wyglądzie takiej lodówki, poszukaj jej w kolorze inox, czarnym czy też w intensywnych kolorach jak czerwony czy granatowy. Dużą popularnością cieszą się też lodówki w stylu retro.

Z ciekawymi modelami lodówek można zapoznać się już teraz na stronach internetowych producentów oraz w sklepach on-line, aby wybrać dla siebie te najlepsze. Życzymy udanych zakupów!