Jak dużą kuchnię gazową kupić? 4 czy 8 palników?

Kuchenki wolnostojące to podstawowy sprzęt AGD, na których przygotowuje się potrawy w wielu domach. Mogą występować w różnych wielkościach. W sprzedaży dostępne są bowiem modele 4-palnikowe, na których jednocześnie przygotujemy 4 potrawy oraz kuchenki gazowe 8-palnikowe, na których przygotować możemy ich podwójną ilość. Stojąc przed wyborem nowej kuchenki gazowej wielu użytkowników zadaje sobie pytanie, jak dużą kuchnię kupić. W tym artykule postaramy się na nie odpowiedzieć.

 

Kuchnie gazowe z 8 palnikami – dla miłośników gotowania, profesjonalistów i dużych kuchni

Kuchnie gazowe z 8 palnikami to urządzenia wyposażone w aż 8 palników różnej wielkości. Dzięki takiej konstrukcji na kuchni gazowej możemy jednocześnie przygotować aż 8 różnych dań.

Kuchnia gazowa z 8 palnikami będzie więc dobrym wyborem dla osób, które uwielbiają gotować i często przygotowują kilka potraw na raz. Idealnie sprawdzi się także w sytuacji, jeśli korzystaliśmy już z płyty grzewczej z czterema palnikami i ich ilość była dla nas niewystarczająca. Kuchnia gazowa z ośmioma palnikami będzie także właściwym wyborem dla profesjonalnych kucharzy, restauracji oraz kuchni hotelowych.

Kuchnia z płytą grzewczą wyposażoną w 8 palników doskonale sprawdzi się także u posiadaczy licznych rodzin, gdzie codziennie sporo się gotuje. Obecność ośmiu palników pozwala bowiem znacznie zredukować czas potrzebny na gotowanie, obniżyć zużycie gazu oraz poprawić komfort gotowania.

Kuchnie gazowe z 4 palnikami – idealne do codziennego użytku i małych pomieszczeń

Kuchnie gazowe z 4 palnikami to wybór większości z nas. Jest to bowiem standardowy rozmiar, który pozwala na płycie jednocześnie ugotować 4 potrawy. Każda kuchnia gazowa posiada także różniej wielkości palniki, których rozmiar może być dostosowany do wielkości naczynia oraz szybkości gotowania wybranych potraw.

Kuchnie z 4 palnikami najlepiej sprawdzą się więc w domach, w których regularnie gotujemy, ale nie przygotowujemy na raz wielu potraw. Zwykły użytkownik zazwyczaj nie wykorzystuje bowiem na raz wszystkich czterech palników, gdyż do przygotowania obiadu wystarczą mu dwa, maksymalnie trzy miejsca. Jeśli więc na co dzień nie gotujemy zbyt dużo, nasza rodzina nie jest bardzo liczna, w zupełności wystarczy nam zakup kuchni gazowej z 4 palnikami.

Kuchnia gazowa z 4 miejscami do gotowania dobrze sprawdzi się także w niewielkich kuchniach, gdzie dysponujemy ograniczoną przestrzenią na montaż kuchenki wolnostojącej. Posiada ona bowiem standardowe rozmiary, które mogą różnić się w zależności od jej producenta. Sprawdźmy je na przykładzie kuchni gazowych marki Beko.

Kuchnia gazowa Beko i jej wymiary

W ofercie marki Beko znajdziemy szeroki wybór kuchenek wolnostojących z płytą gazową z 4 palnikami. Możemy podzielić je na dwie kategorie pod względem szerokości. W sprzedaży dostępne są bowiem modele o szerokości 60 cm, do których należy kuchnia gazowa Beko FSM62331DXT w nowoczesnym kolorze inox oraz kuchnia gazowa Beko FSE62320DW w tradycyjnym białym kolorze.

Kuchnia gazowa Beko w Neonet.pl to także nieco węższe modele o szerokości 50 cm. Należą do nich następujące modele: Beko FSE52321DXD, Beko FSS 52020 DW, Beko FSG52020FW oraz Beko FSM52335DXDS. Wszystkie doskonale sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach kuchennych.