Zbieranie pocztówek – od czego zacząć? Gdzie szukać nietypowych kartek pocztowych?

Zbieranie pocztówek
źródło: freepik.com

Nie daj się zwieść pozorom – kolekcjonowanie kartek pocztowych wcale nie jest takim nudnym zajęciem, jak się wydaje. Prawda jest taka, że takie hobby może dawać dużo radości, satysfakcji, co więcej pozwala zgłębić wiedzę w zakresie historii i kultury poszczególnych regionów świata. Od czego zacząć zbieranie pocztówek? Gdzie szukać nietypowych kartek pocztowych?

Kolekcjonowanie pocztówek krok po kroku

Zbieranie kartek pocztowych nie wymaga żadnego przygotowania, ani zakupu odpowiedniego sprzętu. Niemniej jednak warto przemyśleć sprawę, jakiego rodzaju pocztówki chcemy zbierać i gdzie można je znaleźć. Zbiór przypadkowych pocztówek nie będzie miał dużej wartości kolekcjonerskiej. To dlatego już na początku przygody ze zbieraniem kartek, warto zastanowić się, jakie kolekcje chcemy stworzyć. Może być to tak naprawdę dowolny temat, który nas interesuje. Niektórzy skupiają się na konkretnych miejscach lub regionach, podczas gdy dla innych najcenniejsze są pocztówki z motywem zwierzęcym. Są też tacy kolekcjonerzy, którzy zbierają wyłącznie pocztówki okolicznościowe. 

Skąd brać nietypowe kartki pocztowe do swojej kolekcji?

Najprostszym rozwiązaniem będzie oczywiście zakup pocztówek, chociaż nie zawsze będziemy w stanie znaleźć kartki, które spełnią nasze oczekiwania estetyczne. Jeśli interesują Cię nietypowe kartki pocztowe, szukaj w takich miejscach jak https://houseofpostcards.pl/, gdzie dostępne są unikatowe, stare pocztówki w dobrych cenach. Zajrzyj również na giełdę, a także na targi staroci, gdzie możesz trafić na prawdziwe perełki. 

Innym sposobem na uzyskanie wyjątkowych okazów jest wymiana. Wchodząc w środowisko kolekcjonerów pocztówek, z pewnością będziesz mieć w tej kwestii większe możliwości.  Pomocny będzie w tej kwestii internet, gdzie znajdziesz grupy społecznościowe poświęcone zbieraniu kartek pocztowych. 

Jak przechowywać pocztówki?

Kolekcje pocztówek warto przechowywać w odpowiednim miejscu, aby nie uległy zniszczeniu i nie straciły na wartości. Dobrze sprawdzą się różnego rodzaju pudełka kartonowe lub plastikowe, a także zwykłe albumy na zdjęcia. Ważne jest to, by dobrze zabezpieczyć swoją kolekcję przed uszkodzeniem i zalaniem cieszą. Chcąc łatwo odnaleźć pocztówki w swojej kolekcji, warto sklasyfikować je według kategorii. W ten sposób w zbiorach będzie panował porządek. 

Kolekcjonowanie nietypowych kartek pocztowych jest ciekawą, a zarazem bardzo wyjątkową formą hobby.

Materiał sponsorowany