Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Sosnowe meble stworzą wspaniały klimat.

Drewniane meble są ponadczasowe. Każdemu wnętrzu nadadzą niepowtarzalny urok, wyjątkowy charakter oraz atmosferę ciepła i przytulności. Oprócz niewątpliwych zalet dekoracyjnych i estetycznych, drewniane meble charakteryzują się walorami praktycznymi, takimi jak chociażby wytrzymałość.

 

Sosna jest jednym z najpopularniejszych materiałów meblarskich w Polsce. Powszechne występowanie tego drzewa ma wpływ na cenę mebli z niego wykonanych. Jest ona zdecydowanie niższa od sumy, jaką trzeba wydać na przykład za komplet mebli dębowych. O atrakcyjności drewna sosnowego decydują przede wszystkim jego parametry.

meble_sosnowe

Zalety drewna sosnowego

Sosna jest materiałem miękkim, łatwo poddającym się obróbce. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na rozciąganie (104 MPa) i zginanie (78 MPa). Najlepsze gatunkowo i najtrwalsze drewno otrzymuje się z drzew 80-120 letnich rosnących na podłożu piaszczystym.

Biorąc pod uwagę właściwości tego drewna, meble sosnowe sprawdzą się w każdym wnętrzu: sypialni, pokoju dziecięcym, a odpowiednio zabezpieczone — nawet w łazience.

Sypialnia

Meble sosnowe w sypialni tworzą przytulną i ciepłą atmosferę. Dobre właściwości higroskopijne nadają pomieszczeniu szczególny mikroklimat. W sypialni sosnowe meble to między innymi: łóżka, komody, witryny, szafki nocne, szafy, skrzynie i wiele innych elementów. Meble wykonane  litego drewna w połączeniu  z metalowymi uchwytami i matowym szkłem to bardzo udane wzornictwo.

meble_sosnowe_3

Pokój dziecięcy

Meble sosnowe w pokoju dziecięcym są doskonałą propozycją ze względu na ich wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowym atutem, szczególnie dla małych alergików uczulonych na kurz, są elektrostatyczne właściwości drewna sosnowego. Dzięki nim w pokoju nie będą się tworzyć zawirowania pyłu.

Łazienka

Meble sosnowe przeznaczone do łazienki ze względu na wysoką wilgotność pomieszczenia wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Bejcowanie zapewnia wyeksponowanie pięknej struktury drewna, a podwójne lakierowanie chroni meble przed wilgocią i parą wodną. Meble mogą być również pokryte specjalnym lakierem do jachtów. Dzięki temu będą one wyjątkowo odporne na wodę. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest połysk i ciemna barwa, co nadaje meblom wyjątkowej elegancji. Na kolekcję oferowaną np. przez firmę Meble Sosnowe STar składają się: szafka pod umywalkę, lustro, wysoki słupek, szafka wisząca i stojąca.

Pielęgnacja mebli

Aby meble jak najdłużej mogły cieszyć swym pięknym wyglądem, należy o nie odpowiednio dbać. W przypadku elementów z drewna surowego konserwacja polega na olejowaniu. Dzięki temu stanie się ono trwalsze. Do mebli woskowanych należy używać mleczka z dodatkiem wosku, natomiast przy lakierowanych wystarczy środek antystatyczny.

meble_sosnowe_2

Meble drewniane dają poczucie bliskości z naturą. Surowiec, z którego są wykonane, ma bowiem niezaprzeczalnie ekologiczny charakter. Wnętrza wyposażone w takie meble „oddychają”, tworzą przyjazną atmosferę i stanowią doskonałe miejsce do wypoczynku i relaksu.

Przeczytaj też