Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Stoły drewniane – dlaczego warto?

Drewniany stół jest synonimem luksusu i komfortem, na który jak najbardziej warto się zdecydować. Nie musisz wydać na niego dużej ilości pieniędzy, aby cieszyć się z jego użytkowania przez lata. Ofert na stoły drewniane jest bardzo dużo, dlatego każdy znajdzie propozycję odpowiednią dla siebie.

 

Unikatowe stoły drewniane

Warto mieć świadomość, że nie ma dwóch takich samych mebli z drewna. Drewno jest różnorodne, dlatego każdy prawdziwy stół drewniany będzie się w pewnym stopniu różnił od siebie fakturą. Wynika to nie tylko z procesu produkcji, ale także z właściwości drewna. Dzięki temu stoły drewniane są tak unikatowe, niezwykłe, a jednocześnie nadają wnętrzu oryginalnego charakteru.

Uniwersalne stoły drewniane

Drewniane stoły świetnie pasują do wnętrz urządzanych zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Z powodzeniem można umieścić je w pomieszczeniach minimalistycznych, skandynawskich, prowansalskich czy retro. Jeżeli tylko zadbasz o nie w odpowiedni sposób, nic złego nie będzie się z nimi działo przez lata. Nadal będą prezentowały się atrakcyjnie, nie będą się starzeć, a ich wygląd będzie unikatowy. Stoły drewniane z biegiem lat zyskują na wartości i stanowią wartość dodaną do wnętrza.

Warto również podkreślić, że stoły drewniane z powodzeniem można łączyć z innymi materiałami znajdującymi się w pomieszczeniu. Bardzo dobrze wyglądają w otoczeniu ze szkłem oraz metalem. Ponadto, można barwić drewno, co daje bardzo dużo możliwości aranżacyjnych. Stół można będzie dzięki temu dopasować do potrzeb, i to bez najmniejszych problemów, a całość będzie wyglądała bardzo atrakcyjnie. Stoły drewniane bardzo często stają się nierozerwalnym elementem wnętrza i pozwalają na wygospodarowanie wyjątkowej przestrzeni użytkowej, z której jak najbardziej warto korzystać na co dzień.

Zalet drewnianych stołów jest bardzo dużo, dlatego bez dwóch zdań warto stawiać na propozycje, które są tak atrakcyjne, piękne i przede wszystkim funkcjonalne. Lepszego rozwiązania do wnętrza nie uda się znaleźć.

Z jakiego drewna warto zrobić stół?

Nie ma jednego rodzaju drewna, z którego można zrobić stół. Wybór jest bardzo obszerny i w dużej mierze zależy od preferencji osoby, która go zamawia. Bardzo wiele stołów wykonywanych jest z drewna dębowego oraz orzecha włoskiego. Natomiast istnieje również wiele innych gatunków, z których powstają drewniane stoły. Spotykane są stoły z akcji, palisandra czy mahonia. Tak naprawdę decyzja, z jakiego drewna zostanie wykonany stół zależy od preferencji osoby zamawiającej.

Przeczytaj też