Warszawskie mieszkanie w minimalistycznej stylistyce.

szara sypialnia, beton na ścianie, podłoga drewniana

Pracownia Progetti Architektura zajęła się aranżacją mieszkania, które usytuowane jest w jednej z kamienic na warszawskiej Pradze. Cechą charakterystyczną powstałego wnętrza jest minimalistyczna stylistyka. Architekci świadomie zrezygnowali z dekoracji, a jednak mimo tego przestrzeń jest przyjemna i funkcjonalna. Wszystko dzięki właściwie zastosowanym dodatkom.

Niezbyt funkcjonalny układ mieszkania sprawił, że pracownia architektoniczna wraz z inwestorką podjęli decyzję o możliwie największym otwarciu przestrzeni. Salon połączono więc bezpośrednio ze strefą wejściową, a przestrzeń w holu powiększono optycznie przy pomocy luster umieszczonych na szafach. Dodatkowo w całym mieszkaniu zastosowano ukryte drzwi, które zlicowane ze ścianą w tym samym kolorze doskonale spełniły swoje zadanie.

[alert type=white ]”Podstawowym założeniem było stworzenie miejsca, które umożliwi właścicielce komfortowy wypoczynek i użytkowanie”.[/alert]

– wyjaśnia arch. Natalia Starzyk-Sieradzka z warszawskiej pracowni projektowania wnętrz Progetti Architektura.

Pracownia Progetti Architektura postawiła na biel. Białą kolorystykę zręcznie przełamała szara, komfortowa kanapa oraz fotele. Surowy, nieco industrialny klimat ociepliła również lampa i poduszki w żółtym kolorze. Dodatkowo o minimalistycznym charakterze mieszkania przypomina prosty stół oraz krzesła.

Oszczędna stylistyka sypialni idealnie wpisuje się w ogólną koncepcję. Na tle szarego betonowego tynku znajduje się łóżko, biała toaletka oraz stoliki nocne. Zarówno te meble jak i zabudowa meblowa zostały wykonane na zamówienie. W kuchni architekci zadbali o każdy, nawet najmniejszy detal. Obok miejsca na typowe wyposażenie kuchenne znalazło się także miejsce na pralko-suszarkę. Z kolei w łazience surowy charakter został przełamany beżowymi płytkami, które świetnie współgrają z bielą i szkłem.

minimalistyczny_salon_-_aranzacja_progetti_2 minimalistyczny_salon_-_aranzacja_progetti_

minimalistyczna_sypialnia_-_aranzacja_progetti_ minimalistyczna_sypialnia_2-_aranzacja_progetti_

minimalistyczna_kuchnia_-_aranzacja_progetti_ minimalistyczna_lazienka_-_aranzacja_progetti_