Urokliwy apartament w Gdańsku.

Niełatwo jest zaprojektować apartament dla młodej, trzyosobowej rodziny o zróżnicowanych upodobaniach. Pani domu uwielbia książki, właściciel natomiast lubuje się w sztuce ulicznej w stylu Banksy’ego. Projektanci mieli więc trudne zadanie.

 

Główna strefa mieszkania to otwarta przestrzeń, która składa się z kuchni oraz części wypoczynkowej. Sercem całego domu jest regał zapełniony książkami, które są szczególnie ważne dla właścicielki apartamentu.

trzy_pokojowy_apartament_2

trzy_pokojowy_apartament_1

trzy_pokojowy_apartament_3

trzy_pokojowy_apartament_4

 

Zwróćcie uwagę na interesujące poziome znaki namalowane na betonowej posadzce, które są akcentem odwołującym się do sztuki ulicznej.

trzy_pokojowy_apartament_1

 

Motyw Street Art został wykorzystany również w łazience, w której na tle czarnych mebli oraz białych kafli wyróżniają się płytki z kolorowym graffiti. Kropką nad „i” jest żółty kinkiet.

trzy_pokojowy_apartament_7

trzy_pokojowy_apartament_8

 

Osią komunikacyjną w mieszkaniu jest korytarz z przedsionkiem wejściowym, w którym znajdują się szafy na ubrania. Zastosowanie lustra na jednej z nich, sprawia, że komunikacja wnętrza mieszkalnego wygląda jak fragment ulicy z przejściem dla pieszych oraz rozdrożem.

trzy_pokojowy_apartament_5

 

Z korytarza można dostać się do wszystkich pozostałych pomieszczeń: sypialni w drewnie gdzie łóżko składane jest w szafę oraz pokoju córki, w którym panuje żeglarski klimat. Projektanci wykorzystali przestrzeń w maksymalny sposób i stworzyli funkcjonalne wnętrze zgrabnie łącząc współczesny design i umiar w minimalistycznym stylu.

trzy_pokojowy_apartament_9

trzy_pokojowy_apartament_10

trzy_pokojowy_apartament_11

 

Projekt: Monika Potorska, Andrzej Kondratowicz, Anna Haśkiewicz
Zdjęcia: Tomirri Photography