Wnętrze domu z lat 50-tych zostało zaprojektowane przez pracownię Saje Architekci. Użycie ciepłych barw, pozostawienie oryginalnej stolarki drzwiowej, mnoga ilość kwiatów oraz ceglana ściana nadały całemu wnętrzu rustykalnego, sielskiego charakteru.
Właściciele domu to młode małżeństwo z dzieckiem. Dysponując niewielkim budżetem w wolnych chwilach wcielali w życie pomysły architekta udowadniając, że stworzenie funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni nie musi wiązać się z ogromnymi wydatkami. Wyszukanie tańszych (ale wcale nie gorszych) rozwiązań pozwoliło zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jasne, żywe barwy w połączeniu drewnem w ciepłych odcieniach stworzyły niepowtarzalny sielski klimat. Odsłonięty mały kawałka ceglanej ściany pomalowanej na biało stał się atrakcyjną dekoracją, która skutecznie zastępuje klasyczny obraz.
Gabaryty łazienki to 4m². Mimo niewielkich rozmiarów projektanci zmieścili w niej dwie umywalki, wc, prysznic oraz pralkę zachowując przy tym poczucie komfortu i przestrzeni. Stolarka drzwiowa została jedynie częściowo odnowiona nadając wnętrzu odrobinę oryginalności oraz niepowtarzalnego smaczku. Jasne barwy oraz elementy naturalnego drewna stworzyły pozamiastowy klimat.
Meble kuchenne to połączenie szafek z Ikei z witrynami, które przygotował stolarz. Całościowo udało się stworzyć spójną koncepcję nadając wnętrzu rustykalnego charakteru. Panuje tutaj przyjemny, sielski klimat, który zachęca do relaksu oraz wypoczynku.
Projekt wnętrza: Saje Architekci
fot: foto&mohito