Krakowski apartament gościnny.

kuchnia z zielonymi meblami i czerwonymi krzesłami

Wybierając się w podróż, czy to służbową, czy typowo turystyczną, zazwyczaj poszukujemy noclegu, który będzie nie tylko komfortowy, ale także klimatyczny. Taki właśnie apartament w Krakowie stworzyła pracownia GRID. Partnerem tej realizacji jest sieć z wyposażeniem wnętrz Dekorian. Zobaczcie.

Stanowczo łatwiej jest zaprojektować wnętrze dla konkretnej osoby, niż takie w którym mieszkaniec będzie anonimowy. Przed tak trudnym  zadaniem stanęła pracownia GRID, którą poproszono o zaprojektowanie apartamentu na wynajem dla inwestorów posiadających sieć działającą pod nazwą „Sleeping in Krakow”.

[alert type=white ]80-metrowy apartament usytuowany jest przy ul. Krowoderskiej w zabytkowej kamienicy w samym sercu krakowskiego Starego Miasta.[/alert]

Aby sprostać wymaganiom gości, którzy mają przeróżne gusta, projektanci postawili na eklektyzm. Odważne rozwiązania zostały zgrabnie połączone z zabytkowym charakterem kamienicy. Już pierwsze co się rzuca w oczy to oryginalny dobór kolorystyki. Na jasnym tle pojawiły się sugestywne akcenty w postaci czerni, zieleni, czerwieni i odcieni denimu (farby Para Paints). W kuchni znalazło się miejsce dla ciemnooliwkowej zabudowy, która świetnie współgra z równie wyrazistymi krzesłami „patyczakami” polskiej marki Fameg. W sypialni znajdziemy granatowe, tapicerowane zagłówki. Podłogi i ściany łazienek przyozdobiły efektowne kolorowe kafle z geometrycznymi wzorami(Equipe), które są przyjemnym kontrastem dla parkietu ułożonego w klasyczną jodełkę (Nobi-floor).

Wysokie pomieszczenia pozwoliły projektantom wykorzystać przestrzeń w sypialni gdzie znajduje się antresola z dodatkowym miejscem do spania. Z myślą o najmłodszych gościach pojawił się domek ze sklejki. W dobrze zestawionej mieszance stylów znalazło się także miejsce na plakaty inspirowane jogą i zdrowym stylem życia autorstwa polskich artystów (Sunday is Monday) oraz na akcenty folklorystyczne – grafiki oraz tapetę zakopiańskiej artystki (Art&Design).

Więcej informacji o pracowni GRID znaleźć można na stronie internetowej www.grid.com.pl , a oferta salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian dostępna jest na stronie www.dekorian.pl .