Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Apartament na Mokotowie.

salon, niebieska sofa, sztuka na ścianie

Apartament Rafała (wziętego prawnika) mieści się na Warszawskim Mokotowie. Projektem zajęła się pracownia projektowania wnętrz Anny Koszeli. Właścicielowi apartamentu zależało aby wnętrze było stylowe, jednak aby nie zabrakło w nim odrobiny polotu oraz śródziemnomorskiego luzu. Jak prezentuje się efekt końcowy? Zobaczcie sami.

Kilkumiesięczna praca nad projektem przełożyła się na niesamowity efekt końcowy. Architektka zadbała praktycznie o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Sporo elementów wystroju zostało zaprojektowanych i wykonanych specjalnie do tego apartamentu, dzięki temu wnętrze posiada swój indywidualny charakter. Otwarty układ pozwala poczuć sporą przestrzeń. Podłużny salon połączony jest z kuchnią, sypialnią, dwoma gabinetami i dwoma łazienkami. Strefy oraz funkcje są subtelnie wydzielone dyskretnymi ściankami oraz układem desek podłogowych.

apartament_na_mokotowie_hol_1
fot. Rafał Lipski

W strefie dziennej królują energetyczne kolory: kobalt i słonecznikowy, które fantastycznie współgrają z meblami, dekoracjami oraz abstrakcyjnymi obrazami, w tym z obrazem „Abstrakcja 5” autorstwa Łukasza Stokowskiego. Zróżnicowana kolorystyka oraz ogromna ilość światła dziennego tworzą we wnętrzu wdzięczny i ciepły klimat. Zwróćcie również uwagę na przepiękne lampy sufitowe z filcu Felt Shede Toma Dixona oraz dębowy parkiet ułożony we francuską jodełkę.

apartament_na_mokotowie_salon_1
fot. Rafał Lipski
apartament_na_mokotowie_salon_2
fot. Rafał Lipski
apartament_na_mokotowie_salon_3
fot. Rafał Lipski
apartament_na_mokotowie_salon_4
fot. Rafał Lipski

Energetyczny salon architektka zestawiła z czernią, szarościami oraz miedzią, które królują w reszcie pomieszczeń. Niezwykle interesującymi akcentami w strefie kuchennej jest czerwona bateria, stalowy grzejnik, dekoracyjne lampki Utzon Cooper Jørna Utzona (& Tradition) oraz krzesła Tolix Xaviera Paucharda.

apartament_na_mokotowie_kuchnia_1
fot. Rafał Lipski

Niezwykle oryginalna jest również sypialnia, która za pomocą wełnianej ściany została podzielona na część dzienną oraz nocną. Dzięki ściance nie było potrzeby instalacji drzwi, a część nocna pomimo braku okna jest dobrze doświetlona.

apartament_na_mokotowie_sypialnia_1
fot. Rafał Lipski

Łazienka w czarno-białym wydaniu prezentuje się wyśmienicie. Na drzwiach przesuwnych umieszczona jest frapująca grafika autorstwa Marii Widelak, która przedstawia mapę energetyczną ludzkiego ciała. Na podłodze znalazły się płytki z kolekcji Barcelona zaprojektowane przez Maciej Zienia, które są nawiązaniem do tapety marki Cole&Son znajdującej się w sypialni.

apartament_na_mokotowie_lazienka_1
fot. Rafał Lipski
apartament_na_mokotowie_lazienka_2
fot. Rafał Lipski

Znajdujący się od strony północnej jeden z gabinetów został rozjaśniony poprzez zastosowanie lekkich form, bieli oraz przejrzystych materiałów. Przy szklanym biurku T-NO.1 (Fritz Hansen) znalazło się krzesło Aluminium Group Executive duetu projektowego Eamesów.

 

apartament_na_mokotowie_gabinet
fot. Rafał Lipski

Zapisz

Zapisz

Przeczytaj też