Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Wnętrza dla prawdziwego mężczyzny.

Czy prawdziwy mężczyzna powinien mieszkać w warsztacie? A może w mieszkaniu pełnym gratów, garażu czy w salonie gier? Co to, to nie! Prawdziwy mężczyzna powinien mieszkać we wnętrzu, które odzwierciedla jego charakter i pasje.

 

Wnętrza dla prawdziwego mężczyzny charakteryzują się prostymi rozwiązaniami, brakiem zbędnych przedmiotów, które służą „do niczego” oraz ciemną kolorystyką, która w wielu przypadkach idzie w parze z kontrastującą bielą.

mieszkanie_dla_mezczyzny_7
Fot. www.homebook.pl/razoo-architekci

Męska estetyka jest połączeniem głównie trzech stylów wnętrzarskich. Pierwszy to styl skandynawski, dzięki któremu męskie wnętrza są jasne mimo sporej ilości akcentów utrzymanych w ciemnej (wręcz czarnej kolorystyce). Drugim jest styl industrialny, dzięki któremu prawdziwy mężczyzna może poczuć się trochę jak w swojej pracowni, warsztacie. Surowe, industrialne dodatki idealnie odzwierciedlają męski charakter. Trzecim stylem jest minimalizm, gdyż prawdziwy mężczyzna ceni sobie proste rozwiązania.

mieszkanie_dla_mezczyzny_2
Fot. www.homebook.pl/formativ. kasia i michał dutko
mieszkanie_dla_mezczyzny_3
Fot: homebook.pl/HK Living -scandiliving.pl
mieszkanie_dla_mezczyzny_4
Fot. www.homebook.pl/mode:lina architekci
mieszkanie_dla_mezczyzny_5
Fot. www.homebook.pl/mode:lina architekci
mieszkanie_dla_mezczyzny_6
Fot. www.homebook.pl/formativ. kasia i michał dutko

We wnętrzach dla prawdziwego mężczyzny mile widziane są także dekoracje w postaci grafik, fototapet, murali czy plakatów w stylowych ramach. Takie dekoracje są odniesieniem do zainteresowań lub charakteru właściciela i wykorzystuje się je jako motyw przewodni panujący w całym wnętrzu. Przykładowo fototapeta z motywem żeglarskim będzie świetną wizytówką zapalonego regatowca. Zresztą jaki wilk morski nie czułby się komfortowo w tak przystrojonym mieszkaniu. Jeśli chodzi o meble to powinny one być nowoczesne, funkcjonalne oraz wygodne. Nie mylmy jednak wygody z fajerwerkami. Wyszukane łóżko może spokojnie zastąpić komfortowy materac.

A co z łazienką? Połączenie białej ceramiki z ciemnymi dodatkami będzie dla prawdziwego mężczyzny niezwykle satysfakcjonującym rozwiązaniem.

mieszkanie_dla_mezczyzny_1
Fot. www.homebook.pl/formativ. kasia i michał dutko
Przeczytaj też