Mieszkanie w bieli.

Aby nasze mieszkanie wyglądało nowocześnie i na czasie. Aby nie znudziło się nam zbyt szybko postawmy na biel. Biel może kojarzyć się z chłodem oraz nudą jednak jest to kolor uniwersalny, dający wiele możliwości. Biały to także kolor, który coraz częściej gości w naszych wnętrzach. Oczywiście aranżując wnętrze nie chodzi o to aby wszystko było w jednolitej bieli. Używajmy różnych kolorów. Biel jest uniwersalna i będzie z nimi zawsze współgrała. Możemy postawić na przykład na białe meble. Mogą być lakierowane na błysk lub mat. Efekt będzie niesamowity.

mieszkanie_w_bieli_1
mieszkanie_w_bieli_2

Jak wprowadzić biel w mieszkaniu?

Kolor biały we wnętrzach potrafi niekiedy zdziałać cuda. Po pierwsze kolor biały powiększa optycznie przestrzeń. Po drugie rozjaśnia wnętrza. Warto więc szczególnie zastosować go w pomieszczeniach słabo doświetlonych.
A oto kilka sposób na wprowadzenie bieli:
– pomaluj na biało ściany,
– zaaranżuj zabudowę kuchenną w tym kolorze,
– do salonu wybierz białe, lakierowane meble
– w jadalni postaw na dużo białych dodatków,
Oczywiście możesz postawić na wszystkie z zaproponowanych wariantów, albo wybrać tylko jeden w zależności od potrzeb i możliwości.

mieszkanie_w_bieli_3

Zalety bieli.

Białe meble są wygodne ponieważ nie widać na nich odcisków palców. Są łatwe w utrzymaniu czystości. Wnętrze urządzone w bieli jest nowoczesne i lekkie w swojej formie. Uniwersalność bieli sprawia, że daje ona nam w zasadzie nieograniczone możliwości podczas dobierania dodatków. Pasują do niej praktycznie wszystkie kolory.
Do białych mebli kuchennych idealnie pasują inne materiały takiej jak szło, stal czy drewno. Pamiętajcie, że biel nie musi kojarzyć się z surowością. Wystarczy tylko połączyć ją z drewnianą podłogą, kolorowymi dodatkami i miękkimi zasłonami w oknach, a otrzymamy bardzo miłą przestrzeń.
Również w salonie interesujące będzie użycie mebli lakierowanych na błysk lub matowe. Salon to miejsce, w którym koncentruje się życie domowników. Postawmy więc na tylko najważniejsze meble takie jak szafka RTV i stolik kawowy, a jako uzupełnienie dobierzmy interesującą i funkcjonalną komodę. Takie rozwiązanie sprawi, że nie zagracimy niepotrzebnie tej jakże ważnej dla domowników przestrzeni.

Dla tych, których nie do końca przekonuje zimna biel i chcieliby przełamać minimalistyczny trend, producenci wprowadzają warianty mieszane jak np. cała biała komoda z frontami szuflad wymiennymi z białych na drewniane np. dębowe lub stoliki kawowe z elementami drewnianymi

– mówi Katarzyna Barwińska z Le Pukka Concept Store.

mieszkanie_w_bieli_4
mieszkanie_w_bieli_5

Biel jest barwą praktyczną jak i ponadczasową. Jej wielką zaletą jest to, że łatwo się łączy z innymi barwami. Dlatego nawet posiadając ograniczony budżet można odświeżyć mieszkanie stawiając na niedrogie kolorowe dodatki lub wprowadzają do wnętrza drugi po białym kolor przewodni.

Ciekawym rozwiązaniem jest pomalowanie jednej ze ścian na inny kolor, dobór sofy w nowym odcieniu czy wykorzystanie dodatków takich, jak podkładki na stół czy poduszki na krzesła, które pozwolą szybko i bez większych nakładów odświeżyć mieszkanie. W przypadku minimalistycznych, niestylizowanych mebli w kolorze białym, bardzo łatwo jest nadać wnętrzu nowy charakter

– mówi Katarzyna Barwińska.

mieszkanie_w_bieli_6
mieszkanie_w_bieli_7