Ład i harmonia – apartament zaprojektowany przez Raca Architekci.

gabinet, geometryczna tapeta

Aranżacją tego uroczego apartamentu zajęli się architekci Marta i Michał Raca (Raca Architekci). Najważniejszym celem było stworzenie wnętrza, które będzie zarówno nowoczesne jak i przytulne. Apartament wyróżnia się także niezwykłą funkcjonalnością. Partnerem wykonawczym był gdański salon sieci artykułów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Architekci z ogromną precyzją dobrali materiały wykończeniowe, co nie jest łatwe w przypadku gdy łączone były  przeciwieństwa: jasne z ciemnym, matowe z błyszczącym, geometryczne z nieregularnym czy ciepłe z zimnym. W ogólnym rozrachunku powstało wnętrze proste i minimalistyczne, a zarazem przytulne i bezpieczne. Marta i Michał Raca znaleźli złoty środek i zgrabnie połączyli funkcjonalność z estetyką.

apartament-raca-architekci-1 apartament_raca_architekci_2 apartament_raca_architekci_3

Pierwszoplanowy materiał wykończeniowy to naturalne dębowe drewno. Stało się ono wyjątkową oprawą całego wnętrza, perfekcyjnie równoważąc przy tym wszystkie chłodne akcenty. Dębina pojawia się na podłodze w postaci naturalnych desek marki Nobifloor, na fornirowanych meblach, drewnianych drzwiach i listwach przypodłogowych. Dębowe drewno znalazło się również na akcesoriach kuchennych ramach luster, żaluzjach i oprawach świetlnych. Na takim tle świetnie sprawdziły się chłodne barwy czerni, szarości i bieli z palety kanadyjskiej marki Para Paints. Dopełnieniem całości jest turkus, który również przewija się w aranżacji.

apartament_raca_architekci_4 apartament_raca_architekci_5 apartament_raca_architekci_6

Dynamikę we wnętrzu architekci uzyskali bawiąc się głębią i perspektywą, którą nadają wyodrębnione kolorystycznie fragmenty mebli, odpowiednio wyselekcjonowane wzory tapet marki Cole&Son,  heksagonalne płytki umieszczone w łazience, czy wyraziste bryły lamp. Ekspresyjne bryły w połączeniu z miękkimi tkaninami i dywanami tworzą niezwykle przyjemną atmosferę. Jak Wam się podoba?

apartament_raca_architekci_7 apartament_raca_architekci_8