Jak stworzyć idealnie współgrającą przestrzeń?

Dom to miejsce, gdzie wracamy po ciężkim dniu, odpoczywamy czy przyjmujemy gości. Jego wystrój powinien być więc tak skomponowany, aby codzienne życie rodzinne przebiegało komfortowo, w klimatycznej oraz funkcjonalnej przestrzeni.

 

Idealnie współgrająca przestrzeń domowa charakteryzuje się otwartością, dobrą komunikacją i dokładnie przemyślaną, estetyczną aranżacją. Już na etapie projektu warto wybrać wnętrze, które daje dużą swobodę wszystkim domownikom oraz pozwala na łatwe poruszanie się między pomieszczeniami. Kuchnia otwarta na salon pozwoli nie tylko dobrze zagospodarować każdy metr, ale także pozostawia wiele możliwości aranżacji. Podobnie można połączyć przedpokój z salonem czy salon z jadalnią. Ogromne znaczenie odgrywa wystrój, na który składają się nie tylko dekoracje, ale także elementy podstawowe takie jak panele podłogowe, okna i drzwi czy kolory ścian.

idealnie_wspolgrajaca_przestrzen
fot: shutterstock

Podstawa aranżacji

W przytulnych wygodnych wnętrzach powinny przeważać proste formy, naturalne materiały oraz stonowane kolory. Na podłogach doskonale sprawdzą się panele podłogowe lub parkiet, które w połączeniu z drewnianą stolarką okienną i drzwiową ocieplą wnętrza. W kuchni oraz łazience, gdzie szybciej o zabrudzenia lub wilgoć, warto zastosować płytki ceramiczne. Szeroki wybór kolorów oraz wzorów pozwoli na skomponowanie ich z podłogą w przedpokoju. W przypadku łączonych pomieszczeń warto też w podobny sposób dopasować do siebie podłogę kuchenną i parkiet w salonie.

Drewniane okna to nie tylko solidny i trwały produkt, ale także efektowna ozdoba domu. Wysokie parametry cieplne okien zagwarantują komfortowe spędzanie czasu w ciepłych wnętrzach. Popularne obecnie spokojne odcienie szarości i beżu na ścianach, jak również wiecznie modna biel, doskonale podkreślą naturalną barwę drewna.

Efektowne dodatki

Meble w dobrze skomponowanym wnętrzu powinny mieć prostą formę, a jednocześnie być komfortowe i wygodne. Należy pamiętać, żeby w pomieszczeniu nie znalazło się ich zbyt wiele. Wygodna kanapa w salonie – miejscu wspólnego odpoczynku – może być obita skórą lub materiałem w odcieniu zgodnym z całym wystrojem. Jeśli jednak chcemy wprowadzić mocniejszy akcent kolorystyczny, to właśnie sofa będzie idealnym elementem, dzięki któremu tego dokonamy. Do całości należy dobrać zasłony z delikatnego materiału, narzutę i poszewki oraz miękki dywan. Wszystkie te elementy nadadzą wnętrzu przytulnego klimatu, a także wprowadzą atmosferę spokoju i relaksu. Ważnym elementem, którego nie powinno zabraknąć, są też rośliny zielone.

 

Zapisz

Zapisz