Kuchnia w szkle – czy warto?

Pewnie spotkaliście się już z rozwiązaniem kuchennym polegającym na szklanym wykończeniu ścian pomiędzy szafkami kuchennymi. Czy jest to dobre rozwiązanie? Odpowiedź brzmi tak. A dlaczego? Przeczytajcie poniżej.

Szklane wykończenia ścian pomiędzy szafkami kuchennymi to rozwiązanie praktyczne oraz eleganckie. Do tej pory najczęstszym sposobem wykańczania tej przestrzeni w kuchni były płytki ceramiczne. Większość z nas wie, że ze względu na chropowatą strukturę usuwanie z nich tłuszczu nie jest najprostszym zadaniem. Szkło w odróżnieniu od płytek posiada gładką powierzchnię, która sprawia że nie trzeba się zbytnio męczyć przy usuwaniu tłustych plam.

W nowoczesnych aranżacjach kuchni coraz częściej wykorzystuje się szkło. Osoby wybierające takie rozwiązania zauważają wiele ich zalet. Przede wszystkim jest ono niezwykle praktyczne. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiedni rodzaj szkła, który dodatkowo będzie odpowiednio zamontowane. W ten sposób możemy być pewni, że będzie odporne na wysoką temperaturę i parę. Małe kuchnie bywają bardzo wymagające. Dlatego szczególnie tutaj poleca się wykorzystanie szkła, które sprawi, że błyszcząca powierzchnia rozjaśni wnętrze, co spowoduje, że optycznie stanie się ono większe. Niewątpliwym atutem jest również to, że klient zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami decyduje nie tylko o kolorze szkła, ale również o motywach graficznych, które się na nim znajdą, co sprawia, że całość aranżacji może być bardzo indywidualna.

– mówi Joanna Grunwald, Prezes Zarządu firmy Glass House, która od 20 lat specjalizuje się w produkcji szkła m.in. do kuchni.

Dla osób, które chciałyby tylko zabezpieczyć ścianę przed pobrudzeniem najlepsze będzie szkło przeźroczyste. Stosując szkło przeźroczyste możemy również uwydatnić fakturę ściany, którą może być na przykład cegła lub beton . Drugim rodzajem szkła jest szkło hartowane i lakierowane na dowolny kolor z palety RAL. Szkło hartowane możemy montować bezpośrednio nad kuchenką gazową. Ostatnią możliwością są nadruki na szkle. Szkło z nadrukiem to świetny pomysł dla indywidualistów. Dzięki temu rozwiązaniu możemy umieścić na ścianie cokolwiek nam przyjdzie do głowy. Takie nadruki na szkle nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Mogą też utrwalić nasze miłe wspomnienia gdyż oprócz motywów ze standardowej oferty możemy nadrukować na przykład swoje zdjęcie z wakacji.

szklana_sciana_w_kuchni_1
szklana_sciana_w_kuchni_2